Rosyjska odpowiedź na Teslę. E-auto od Kałasznikowa

Moto

Kałasznikow zaprezentował koncept samochodu elektrycznegoKalashnikov media
wideo 2/4

Rosyjski koncern Kałasznikow zaprezentował koncept samochodu elektrycznego CV-1. Pojazd został zaprojektowany w oparciu o model Iż-21 252 "Combi" i zdaniem Kałasznikowa, może w przyszłości konkurować z Teslą - poinformowała rosyjska stacja Dożd.

Jak powiedziała dyrektor komunikacji zewnętrznej koncernu Kałasznikow Sofia Iwanowa, "mówimy o konkurowaniu z Teslą, bo obecnie jest to projekt z dziedziny samochodów elektrycznych, który zakończył się sukcesem". - Chcemy z nim powalczyć, a przynajmniej nie poddać się walkowerem" - zaznaczyła.

Co pod maską?

Model CV-1 ma być wyposażony w silnik o mocy 220 kilowatów (kW). Szczytowa wydajność silnika tego samochodu to jednak 500 kW, a na jednym ładowaniu baterii Kałasznikow ma przejechać do 350 kilometrów. Samochód korzysta z opracowanego przez koncern systemu modularnego zarządzania energią z baterii. W przyszłości samochód może być wyposażony w ogniwa o pojemności 3000 A. Na pokładzie pojazdu znajdzie się także komputer odpowiedzialny za ciągłe monitorowanie stanu silnika i baterii. Kałasznikow zaprezentował swój samochód CV-1 na niedawno odbywających się pod Moskwą targach technologii wojskowych Army 2018. Model Iż-21 252, który posłużył koncernowi za inspirację projektową dla nowego samochodu elektrycznego, produkowany był w latach 1970 do 1990 w fabryce pojazdów w Iżewsku w środkowej części Rosji.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kalashnikov media