Jaguar Land Rover tworzy flotę autonomicznych samochodów

Moto

media.landrover.comGlobalny rynek samochodów autonomicznych jest wart obecnie 900 mld funtów

Największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii koncern Jaguar Land Rover zapowiedział, że stworzy flotę ponad 100 samochodów autonomicznych, w ciągu najbliższych czterech lat. Pierwsze modele wyjadą na ulice jeszcze w tym roku.

Jaguar Land Rover poinformował, że pierwsze autonomiczne modele będą testowane na specjalnych trasach na drogach miejskich i autostradach liczących 66 km. Pierwsze pojazdy tego typu mają wyjechać na ulice Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku, a docelowo do 2020 roku motoryzacyjny gigant ma wyprodukować 100 takich aut.

100 samochodów w 4 lata

Tony Harper, szef działu badań w Jaguar Land Rover powiedział, że samochody zostaną wyposażone w technologię, która będzie z wyprzedzeniem rozpoznawać bariery i przeszkody stojące na drodze autonomicznych aut. Podkreślił też, że samochody bez kierowców poruszają się płynniej dzięki czemu w miastach tworzy się mniej korków. - Nasze samochody przyczynią się do płynności ruchu w miastach. Zmniejszy się liczba korków i ryzyko wypadków - uważa Harper.

Rynek przyszłości

Globalny rynek samochodów autonomicznych jest wart obecnie 900 mld funtów (1,29 bilionów dol.). Wielka Brytania w marcu ogłosiła plany testowania samochodów bez kierowców na autostradach. Prowadzi też prace nad zmianami legislacyjnymi, które mają doprecyzować kwestie związane m.in. z ubezpieczeniem takich pojazdów. Nad wprowadzeniem do szerokiego obiegu autonomicznych samochodów pracują również inne wielkie koncerny motoryzacyjne. Wśród nich jest m.in. Ford, Nissan, BMW, a także Google.

Autonomiczne pojazdy Google wyjechały na drogi w USA. Zobacz materiał TVN24 BiS:

Autonomiczne pojazdy Google wyjadą na drogiTVN24BiS /

Autor: msz//km / Źródło: Reuters,

Źródło zdjęcia głównego: media.landrover.com