S7 na Mazowszu. Jest umowa na dwa nowe odcinki

Moto

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/3

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowy na dwa odcinki trasy S7 na Mazowszu, o łącznej długości 35,5 km. Są to odcinki Napierki–Mława oraz Mława–Strzegowo. Planowany termin zakończenia obu kontraktów to 20 kwietnia 2021 roku.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława–Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej.

Budowa drogi

Jak podano, wykonawcą odcinka Napierki–Mława jest konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe, które zrealizuje zadanie za kwotę 294,7 mln zł. Drugi odcinek, Mława–Strzegowo wybuduje konsorcjum firm Porr z Warszawy oraz PORR Bau z Wiednia, które złożyło ofertę z ceną 446,1 mln zł. "Obaj wykonawcy zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania" - wyjaśniono. Dodano, że każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót. Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Umowy na S7 Napierki – Mława i Mława – Strzegowo podpisanie mib.gov.pl

Autor: msz/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock