Mechaniczny słoń napędzany silnikiem z Forda osiągnął zawrotną cenę

Moto

Facebook/@auctionsamericaSłoń z silniekiem Forda został sprzedany na aukcji

Gruboskórne zwierze wysokie na 2,6 metra i długie na 3,6 prezentuje się niezwykle okazale. Bez względu na to, czy jest żywe, czy mechaniczne. Właśnie takie napędzane silnikiem Forda z roku 1939 trafiło niedawno na jedną z amerykańskich aukcji.

Niektórzy ludzie, by zwrócić na siebie uwagę, kupują drogie auta. Ale jest jeszcze lepszy sposób na wyróżnienie się z tłumu. Można nabyć niejakiego Wendell'a. To słoń napędzany 8-konnym silnikiem z Forda Anglia z roku 1939.

Aukcja słonia

Jak jeszcze przed aukcją podał "The Washington Times", zbudowany w roku 1951, trzybiegowy mechaniczny ssak, może osiągnąć cenę 250 do nawet 400 tysięcy dolarów. Szacunki nie odbiegały zatem od faktycznej ceny sprzedaży, która osiągnęła kwotę 275 tys. dolarów.

Wendell, jak to słoń, nie rozwija prędkości lamparta, dlatego jego nabywca nie powinien się spodziewać niesamowitych wrażeń. Mechaniczne zwierze demonem prędkości nie jest, ale jazda na nim na pewno nie będzie należała do nudnych, szczególnie kiedy uruchomić funkcję spryskiwania wodą prosto z mechanicznej trąby.

Wendell został skonstruowany jako maskotka sieci aptek z Detroit i pierwotnie nazywał się Jumbo. Po kilkukrotnej zmianie właścicieli doczekał się kuracji odmładzającej, to znaczy remontu w 2013 roku. Specjaliści z mechanicznego spa pokryli jego szkielet nową, winylową skórą, którą pomalowali natryskowo, by nadać jej wygląd mocno zbliżony do prawdziwej.

Część dochodu z aukcji zostanie przekazana organizacji charytatywnej.

Ciekły pancerz. Wynalazek polskich naukowcówTVN24

Autor: jt//ms / Źródło: The Washington Post / auctionsamerica.com

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/@auctionsamerica