Fiat wzywa do warsztatów miliony pojazdów. Poważna wada

Moto

PD-USGOVWezwanie dotyczy m.in. modelu Dodge Caliber

Fiat Chrysler Automobiles NV wzywa do warsztatów 1,9 mln samochodów na całym świecie z powodu usterki w poduszkach powietrznych.

Wada uniemożliwia wypuszczanie poduszek powietrznych i powoduje problemy z napinaczami pasów bezpieczeństwa w niektórych pojazdach - wskazuje Reuters.

Wezwanie dotyczy modeli sprzedawanych w latach 2010-2014: Chrysler Sebring, 200, Dodge Caliber, Avenger, Jeep Patriot and Compass SUV.

Nie wiadomo, ile takich samochód - których dotyczy to wezwanie - jeździ po polskich drogach.

Wadliwe auta

Przypomnijmy, że to nie pierwsze wezwanie w ostatnich tygodniach. Już pod koniec lipca Fiat Chrysler Automobiles wezwał do warsztatów prawie 410 tysięcy pojazdów na całym świecie ze względu na wady, które mogą prowadzić do problemów z układem napędu.

Pod koniec czerwca, japoński koncern motoryzacyjny Toyota wezwał zaś do warsztatów 3,37 mln samochodów na całym świecie. Powodem są możliwe defekty dotyczące systemów poduszek powietrznych i systemu kontroli emisji spalin.

W Polsce wezwanie dotyczy 5 429 samochodów marki Toyota z wadliwym systemem paliwowym.

Jakub Bielak i insp. Marek Konkolewski przypominają o zasadach bezpiecznej jazdy. Zobacz rozmowę z programu "Wstajesz i Wiesz" z TVN24 (31.10.2015):

Autor: mb/gry / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PD-USGOV