To auto ma zagrozić Tesli. Faraday Future prezentuje FF91

Moto

TVN24 BiSTargi CES w Las Vegas

Start-up Faraday Future podczas największych targów elektroniki oraz nowych technologii Consumer Electronics Show, które co roku odbywają się w Las Vegas, zaprezentował elektryczny samochód autonomiczny, który w czasie 2,39 sekund osiąga prędkość 97 km/h. Firma chwali się, że auto FF91 jest szybsze od Modelu S Tesli i wszystkich pozostałych elektrycznych samochodów, które są obecnie w produkcji.

Podczas targów zostały pokazane możliwości auta, które bez kierowcy na pokładzie jeździło po parkingu. Gorzej wypadła prezentacja samodzielnego parkowania. Przy pierwszej próbie samochód nie reagował na polecenia i pozostał nieruchomy. Dopiero przy kolejnym podejściu FF91 udowodnił, że faktycznie potrafi sam się zaparkować.

Szybszy od Tesli

Pokazany został również materiał filmowy, na którym widać jak pojazd Faraday Future rozpędza się do 97 kilometrów na godzinę w czasie 2,39 sekund. Tesla jest w stanie osiągnąć taką prędkość w 2,5 sekundy.

Przedstawiciele Faradaya tłumaczyli, że samochód przy jeździe ze stałą prędkością ok. 88 km/h jest w stanie pokonać dystans 775 km. Może być też ładowany prądem o różnych standardach.

Faraday planuje wypuścić samochód na rynek w 2018 roku. Osoby, które chcą zamówić auto w przedsprzedaży muszą przygotować 5 tys. dolarów zaliczki.

Start-up zapowiedział premierę samochodu rok temu podczas konferencji prasowej, na której zaprezentował projekt futurystycznie wyglądającego pojazdu FFZERO1.

Problemy finansowe

Ostatnio o powiązanej z chińskim koncernem LeEco firmie Faraday Future było głośno za sprawą problemów finansowych. W listopadzie ubiegłego roku poinformowano oficjalnie o zawieszeniu budowy gigantycznej fabryki w Las Vegas, która miała kosztować miliard dolarów. Z kolei w grudniu z funkcji prezesa Farday Future firmy zrezygnował Ding Lei (jest on też jednym z menedżerów w LeEco). Wielu analityków nie wierzy, że Faraday Future jest w stanie uruchomić masową produkcję samochodów.

Autor: azb / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: ff.com