Gigant chce w Polsce produkować elektryczne auto. Jest już lokalizacja

Moto

Fabryka Volkswagena koło Wrześnitvn24
wideo 2/5

Volkswagen planuje produkcję elektrycznego Craftera w zakładzie we Wrześni - potwierdziła w czwartek rzeczniczka Volkswagen Poznań Dagmara Prystacka. Na razie e-Crafter opracowywany jest w Hanowerze.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie produkcja pojazdu z napędem elektrycznym miałaby być realizowana w Polsce.

Produkują na cały świat

Zakład Volkswagena we Wrześni jest producentem pojazdów nowej wersji dostawczego Craftera. Seryjna produkcja ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. Od 2018 roku fabryka ma produkować 100 tysięcy samochodów rocznie. - Elektryczny Crafter jest projektem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W początkowej fazie projektu ostateczny kształt samochodu będzie nadawany w Hanowerze, co jest wyrazem współpracy między zakładami w Polsce i w Niemczech. W kolejnych fazach realizacji produkcja zostanie przeniesiona do zakładu we Wrześni - poinformowała rzeczniczka. O tym, że pierwszy samochód dostawczy Volkswagena na prąd będzie prawdopodobnie produkowany w nowej fabryce w Polsce poinformował portal WysokieNapiecie.pl. Pojazd został zaprezentowany w ub. roku w Hanowerze podczas targów samochodów użytkowych.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie produkcja pojazdu z napędem elektrycznym miałaby być realizowana w Polscemateriały prasowe

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady, które zatrudniają łącznie blisko 10 tysięcy pracowników. Od ponad dekady w Poznaniu produkowane są modele VW Caddy i VW Transporter. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach koło Wrześni. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata. Zakład Volkswagen Crafter jest najnowocześniejszym i jednym z największych zakładów VW na świecie. Nakłady finansowe w wysokości 800 milionów euro, przeznaczone na budowę fabryki oraz jej wyposażenie, powodują, że zakład we Wrześni jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce. Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce.

Autor: tol/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Volkswagen