Będą kontrole obrotu częściami samochodowymi w internecie

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Najczęściej serwisowane samochody w 2020 roku
Najczęściej serwisowane samochody w 2020 rokuTVN Turbo
wideo 2/6
TVN TurboNajczęściej serwisowane samochody w 2020 roku

Krajowa Administracja Skarbowa zapowiedziała, że w przyszłym miesiącu rozpoczną się kontrole dotyczące handlu częściami samochodowymi w internecie. Jak wyjaśniono, sprawdzeni zostaną ci, którzy nie zgłosili do opodatkowania działalności gospodarczej, nie ewidencjonują sprzedaży lub zaniżają obroty.

"Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadzi kontrole w obszarze handlu częściami samochodowymi w Internecie. Skontrolowani zostaną podatnicy, którzy nie zgłosili do opodatkowania działalności gospodarczej, nie ewidencjonują sprzedaży lub zaniżają obroty" - napisano w informacji.

Części samochodowe w internecie

KAS wyjaśniła, że Urzędy Skarbowe będą prowadzić czynności sprawdzające na terenie całego kraju od czerwca do października tego roku.

"Działania KAS mają na celu przeciwdziałanie oszustwom podatkowym związanym z handlem częściami samochodowymi, głównie używanymi, za pośrednictwem internetowych platform sprzedażowych" - wyjaśniono. Według administracji skarbowej, proceder ten przynosi straty budżetowi państwa, zagraża także środowisku naturalnemu i zdrowiu. "Nieopodatkowana sprzedaż części pochodzących z demontażu samochodów, wykonywanego bez wymaganej rejestracji i pozwoleń, jest także przejawem nieuczciwej konkurencji" - dodano.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości