TVN24 Biznes | Moto

Orlen wprowadza rabaty na stacjach. Ale jest warunek

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Jakóbik o cenach paliw
Jakóbik o cenach paliwTVN24
wideo 2/6
TVN24Jakóbik o cenach paliw

Od poniedziałku do końca wakacji Orlen wprowadza rabat w wysokości 30 groszy za litr benzyny i oleju napędowego - przekazał prezes spółki Daniel Obajtek. Po niższej cenie będą mogli zatankować kierowcy korzystający z aplikacji lojalnościowej Orlenu VITAY.

Rabat dotyczy 150 litrów miesięcznie - zastrzegł Obajtek. "W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko, by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze" - napisał prezes PKN Orlen.

Orlen - promocja

Promocja wakacyjna dla użytkowników programu lojalnościowego Orlenu VITAY przewiduje trzy tankowania miesięcznie do 50 litrów paliwa każde, ze zniżką 30 groszy na litrze w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy - poinformował Obajtek na konferencji prasowej w Krakowie.

Jak podkreślił, użytkownicy aplikacji VITAY będą mogli skorzystać z promocji już od poniedziałku 27 czerwca, właściciele kart VITAY będą mogli z niej korzystać od 1 lipca.

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że obniżka będzie większa dla klientów programu VITAY, posiadających jednocześnie kartę dużej rodziny - wtedy obniżka w ramach promocji będzie wynosić 40 groszy na litrze.

Promocje na stacjach Obajtek zapowiadał we wtorek. - Myślimy o kwestiach pewnych promocji w zakresie cen paliw. Będziemy o tym informować za kilka dni. Nie można jednak liczyć na znaczące obniżki - mówił wówczas dziennikarzom. Jak zastrzegł, marża rafineryjna i hurtowa to dziś dosłownie kilka groszy. - Ale postaramy się, żeby było nie drożej, tylko taniej - dodał.

Ceny paliw w Polsce

Olej napędowy przed wakacyjnymi wyjazdami drastycznie drożeje. W ciągu ostatniego tygodnia cena paliwa wzrosła o 16 groszy i litr kosztuje przeciętnie 7,89 złotego - podał w środę portal e-petrol.pl. Paliwo to najtańsze jest w województwie łódzkim, gdzie kosztuje średnio 7,83 zł, a najdroższe na Podlasiu, gdzie za litr zapłacimy 7,91 zł.

W ostatnim tygodniu średnio "o zaledwie 2 grosze" potaniała benzyna Pb95 i w sprzedaży detalicznej kosztuje średnio 7,92 zł/l. Najtaniej, za 7,88 zł/l, można ją kupić na Pomorzu, a najdrożej na Podkarpaciu - litr kosztuje 7,99 zł.

Lekko potaniał też autogaz - jego cena jest o 3 grosze niższa niż tydzień temu. Obecnie litr kosztuje średnio 3,52 zł. Najtańsze LPG zakupimy w województwie świętokrzyskim - jego litr kosztuje tam średnio 3,40 zł. Najdrożej autogaz zatankujemy na Dolnym Śląsku, gdzie kosztuje przeciętnie 3,66 zł/l.

Sieci stacji paliw w Polsce

Liczba stacji paliw w Polsce wyniosła na koniec pierwszego kwartału 2022 roku 7837 - podała Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Największą liczbą stacji dysponowali operatorzy niezależni. Takich stacji było na koniec marca 3740.

Z logo PKN Orlen działało 1814 punktów, dla koncernów zagranicznych paliwo sprzedawało 1581 stacji (w tym BP - 561, Shell - 440, CircleK - 380), Grupa Lotos miała 523 stacje, a stacji przy sieciach sklepowych było 179.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości