Ceny paliw na stacjach w kolejnych dniach. Analitycy zgodni

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Na stacji paliw wylądował helikopterTVN24
wideo 2/3
TVN24Na stacji paliw wylądował helikopter

Najbardziej w mijającym tygodniu podrożał autogaz, bo aż o 6 groszy na litrze - wynika z najnowszej analizy Biura Maklerskiego Reflex. O 2 grosze więcej na litrze trzeba również zapłacić za benzynę i olej napędowy.

Średnie ceny paliw (za litr) na stacjach: benzyna bezołowiowa 95 - 4,11 zł, bezołowiowa 98 – 4,41 zł, olej napędowy - 4,16 zł i autogaz 1,85 zł. 

Najdroższe benzyny notujemy obecnie w województwie mazowieckim. Średnio za benzynę bezołowiową 95 kierowcy muszą płacić tu 4,17 zł za litr, a za bezołowiową 98 – 4,51 zł za litr. W województwie mazowieckim najdroższy jest też olej napędowy, który kosztuje 4,25 zł za litr.

Z kolei najtaniej benzynę 95 zatankujemy w województwach śląskim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim, gdzie średni poziom to 4,07 zł za litr. Olej napędowy jest najtańszy w województwach śląskim i łódzkim, gdzie litr kosztuje 4,10 zł.

Średnie ceny detaliczne paliw (na dzień 4 czerwca)BM Reflex

Analitycy BM Reflex zwrócili uwagę, że z niepokojem obserwują zwyżkę cen ropy powyżej poziomu 41 dolarów za baryłkę, chociaż - jak podkreślili - teraz przed znaczącymi podwyżkami chroni nas silny złoty. "Kluczowa jednak będzie decyzja OPEC+. Jeśli kartel nie utrzyma niższych limitów wydobycia na lipiec, to ceny ropy mogą ponownie spadać" - dodali.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Ceny paliw na stacjach

Zdaniem analityków BM Reflex, na rynku detalicznym "w przyszłym tygodniu ceny mogą podobnie jak w tym tygodniu nieznacznie rosnąć". Podwyżek spodziewa się także e-petrol. Zgodnie z prognozami portalu, w hurcie u krajowych producentów paliw kontynuowany będzie trend wzrostowy cen z ostatnich dni. W przyszłym tygodniu średnie ceny benzyny 95 powinny zawierać się w przedziale 4,07-4,18 zł za litr, a oleju napędowego przeciętnie między 4,10-4,21 zł za litr. Według e-petrol drożeć będzie także autogaz. Portal prognozuje ceny w przedziale 1,80-1,89 zł za litr.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24