TVN24 Biznes | Moto

Ceny na stacjach benzynowych. Najnowsze prognozy analityków

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Prezes PiS: obniżenie akcyzy nie jest jedyną metodą, aby obniżyć cenę paliwa
Prezes PiS: obniżenie akcyzy nie jest jedyną metodą, aby obniżyć cenę paliwaRMF FM
wideo 2/5
RMF FMPrezes PiS: obniżenie akcyzy nie jest jedyną metodą, aby obniżyć cenę paliwa

Ceny ropy przestały rosnąć, ale korekta cen na rynku hurtowym paliw raczej nie nastąpi - oceniają analitycy. Według nich, jest co najwyżej szansa powstrzymania dalszego wzrostu cen na stacjach benzynowych.

Według portalu e-petrol.pl, wizja podwyżek w przyszłym tygodniu jest bardzo realna. Jak z kolei wskazuje Biuro Maklerskie Reflex, ceny ropy przestały rosnąć, co może uchronić przed dalszym wzrostem cen na stacjach, jednak większej korekty na rynku hurtowym w dół prawdopodobnie nie będzie ze względu na osłabienie złotego wobec dolara. W piątek kurs przekroczył 4,05 zł za dolara.

Ceny paliw - prognozy analityków

Portal e-petrol.pl spodziewa się, że w przyszłym tygodniu średnia cena benzyny 95 na stacjach będzie w przedziale 5,99-6,14 zł za litr. Litr oleju napędowego ma kosztować średnio 5,99-6,16 zł, a autogazu - 3,23-3,31 zł.

W piątek ropa Brent była na poziomie 82,8 dol. za baryłkę - o 2 dol. mniej niż na początku miesiąca.

BM Reflex przypomina, że w swoim najnowszym raporcie OPEC zrewidował swoją prognozę popytu o 160 tys. baryłek dziennie. Rewizja w dół wynika głównie z wolniejszego niż oczekiwano popytu w Chinach i Indiach w III kwartale.

W 2022 r. OPEC nadal spodziewa się jednak, że światowy popyt na ropę wzrośnie o 4,2 mln baryłek dziennie w porównaniu z 2021 r., a w przyszłym roku średnie światowe zapotrzebowanie na ropę przekroczy poziomy sprzed pandemii COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości