TVN24 Biznes | Moto

Drogie wyjazdy na Wszystkich Świętych. Na coraz większej liczbie stacji "szóstka" z przodu

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
ToL
Źródło:
PAP
Ceny paliw biją rekordy sprzed lat
Ceny paliw biją rekordy sprzed lat
wideo 2/5
Ceny paliw biją rekordy sprzed lat

Tegoroczne wyjazdy na Wszystkich Świętych będą z pewnością należały do najdroższych - wskazują analitycy e-petrol. Najtańsze paliwo dostępne jest w Wielkopolsce, Pb95 najwięcej kosztuje w Małopolsce, diesel na Podlasiu, a autogaz na Lubelszczyźnie.

Jak podał e-petrol.pl, zgodnie z zapowiedziami w ostatnim tygodniu października ceny na stacjach ponownie wzrosły, a największa podwyżka dotyczy benzyny Pb98.

Ceny na stacjach benzynowych

Analitycy portalu wskazali, że na coraz większej liczbie stacji paliw ceny benzyny Pb95 i diesla osiągnęła pułap 6 zł za litr, ale średnie ceny tych paliw nie osiągnęły tego poziomu. O 3 grosze więcej niż przed tygodniem tankujący płacą za zakup litra Pb95, oferowanej na stacjach po 5,94 zł. Diesel po wynoszącej 4 grosze podwyżce kosztuje dziś 5,97 zł/l.

Litr benzyny Pb98 kosztuje średnio 6,18 zł, co oznacza, że w porównaniu do ostatniego notowania paliwo to podrożało aż o 9 groszy. Więcej niż w połowie października kierowcy płacą też za zakup autogazu - cena LPG wzrosła o 3 grosze i wynosi 3,19 zł/l - czytamy.

Portal podaje, że na paliwowej mapie Polski pozytywnie wyróżnia się Wielkopolska, gdzie tankowanie wszystkich gatunków paliw kosztuje najmniej. W tej części Polski zakup litra benzyn to wydatek rzędu 5,90 i 6,13 zł. "Ta sama ilość oleju napędowego i autogazu kosztuje tam 5,94 oraz 3,15 zł" - czytamy.

Według e-petrol, za tankowanie benzyny Pb95 najwięcej płaci się w Małopolsce, gdzie jej litr oferowany jest w średniej cenie 5,98 zł. "Benzyna 98-oktanowa z ceną 6,23 zł/l jest najdroższa na Mazowszu. Na Podlasiu notowane są najwyższe ceny diesla, sprzedawanego tam średnio po 6 zł/l. Na Lubelszczyźnie najwięcej trzeba zapłacić za autogaz, tj. 3,25 zł/l" - podał portal.

Autor:ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości