TVN24 Biznes | Moto

Budowa dróg w Polsce. GDDKiA podaje dane

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Jak Polacy spędzą tegoroczne wakacje?TVN Turbo
wideo 2/6
TVN TurboJak Polacy spędzą tegoroczne wakacje?

W realizacji jest obecnie ponad 1,6 tysiąca kilometrów dróg z Programu Budowy Dróg Krajowych i programu budowy 100 obwodnic - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kolejne 3 tysiące kilometrów dróg jest na etapie przetargu lub przygotowania.

GDDKiA poinformowała w środę, że od początku tego roku ogłoszono 29 postępowań przetargowych na utrzymanie dróg krajowych. W kolejnych kwartałach ogłaszane będą kolejne przetargi, a łącznie w tym roku ogłoszonych zostanie 96 przetargów na kwotę ok. 3,5 mld zł - dodano w komunikacie.

Jak podano, spośród postępowań zaplanowanych na ostatnie dwa kwartały tego roku, 22 będą dotyczyć całorocznego utrzymania dróg, a 45 - poszczególnych asortymentów robót.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Budowa dróg - plany na 2022 rok

W 2022 rok zaplanowano ogłoszenie 88 postępowań przetargowych wartych ok. 2,1 mld zł. 28 z nich będzie dotyczyło całorocznego utrzymania dróg krajowych, a 60 - poszczególnych asortymentów robót.

Według GDDKiA średnia wartość składanych ofert w przetargach utrzymaniowych waha się od ok. 70 do 102 proc. budżetu zamawiającego, wobec czego zaapelowano o rzetelną wycenę ofert składanych przez wykonawców przetargów zaplanowanych na lata 2021-2022.

"W realizacji mamy obecnie ponad 1,6 tys. km dróg z Programu Budowy Dróg Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic" - powiedział, cytowany w komunikacie, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski. "Kolejne 3 tys. km dróg jest na etapie przetargu lub przygotowania" - dodał.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock