W czasie świąt zakaz ruchu dla części pojazdów

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Jazda pod prąd. Tablice "STOP Zły kierunek" przy polskich drogach
Jazda pod prąd. Tablice "STOP Zły kierunek" przy polskich drogachTVN Turbo
wideo 2/5
TVN TurboJazda pod prąd. Tablice "STOP Zły kierunek" przy polskich drogach

W niedzielę, 25 grudnia i poniedziałek, 26 grudnia obowiązują ograniczenia w ruchu dla części pojazdów ciężarowych - przypomina Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zakazy będą obowiązywały w wybranych godzinach. Przepisy przewidują jednak kilka wyjątków.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina o zakazach ruchu dla określonych pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Zakazy będą obowiązywać:

- 25 grudnia - od godziny 8.00 do godziny 22.00, - 26 grudnia - od godziny 8.00 do godziny 22.00.

Za naruszenie przepisów dotyczących ograniczeń ruchu pojazdów powyżej 12 ton, kierowcy grozi mandat karny w wysokości od 200 zł do 500 zł, a przewoźnikowi kara w wysokości 2000 zł. Również na zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie może zostać nałożona kara finansowa - 1000 zł.

gov.pl

Zakazy ruchu w czasie świąt - wyjątki

Ograniczenia w ruchu nie dotyczą wszystkich pojazdów ciężarowych. Zwolnione są z nich m.in. autobusy oraz ciężarówki przewożące lekarstwa i środki medyczne, artykuły szybko psujące się, paliwa, czy żywe zwierzęta. Nie dotyczą one również pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych i humanitarnych albo pomagających w usuwaniu awarii lub skutków klęsk żywiołowych. 

Spod zakazu wyłączone są także pojazdy:

- powracające z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

- które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy,

- oczekujące na granicy na wyjazd z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości