Moto

Niesamowity solarny bolid zbudowali w Łodzi. Zobacz, jak wygląda w środku

Moto

[object Object]
Damian o bolidzie Eagle Twotvn24
wideo 2/2

To jedyny taki pojazd solarny w Polsce, a stworzyli go studenci Politechniki Łódzkiej. - Wszystko odbywa się za pomocą energii elektrycznej, nie potrzeba tutaj ani kropli benzyny - mówi w rozmowie z TVN24 Damian z "Lodz Solar Team". Nowoczesny bolid Eagle Two już za kilka miesięcy weźmie udział w wyścigu w Australii.

Panele słoneczne stanowiące dach samochodu ładują baterię w trakcie jazdy. - Na samej baterii jesteśmy w stanie przejechać dystans 500 kilometrów przy prędkości koło 70 kilometrów na godzinę - wskazuje jeden z konstruktorów innowacyjnego pojazdu.

Co w środku

Jak wskazuje Damian, "jest to samochód podobny do pojazdów elektrycznych". - Nie mamy tutaj sprzęgła, wszystko jest sterowane elektrycznie, mamy jedynie gaz i hamulec - wymienia rozmówca TVN24.

Oprócz tego w środku Eagle Two znajduje się prędkościomierz, wskaźnik poboru mocy, kierownicę, przełączniki i kierunkowskazy.

Za kilka miesięcy samochód autorstwa studentów weźmie udział w wyścigu w Australii. - Na początku mamy dzień na torze, a później wyjeżdżamy na drogę z północy na południe, z Darwin do Adelaide - mówi przedstawiciel Łódź Solar Team. Jak dodaje, bolid powinien dać radę także w miejskich warunkach.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości