Końca obniżek nie widać. Kolejny dobry tydzień dla kierowców

Moto

TVN TurboIle paliwa za średnią krajową?

W tym tygodniu odnotowaliśmy kolejne obniżki cen na stacjach, a scenariusz zmian był dokładnie taki jak przed tygodniem - informuje BM Reflex. Obniżki wynosiły średnio 5-6 groszy na litrze benzyn i diesla, autogaz potaniał o 3 grosze na litrze.

Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy obecnie około 4,61 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,95 zł, oleju napędowego - 4,48 zł, autogazu - 2,16 zł.

Jakie prognozy

To czwarty z kolei tydzień obniżek cen paliw na stacjach. W tym czasie ceny benzyn i oleju napędowego spadły średnio o 17 - 18 gr/l, a autogazu o 10 gr/l - czytamy.

Jak wskazują eksperci, kolejny tydzień obniżek na stacjach przy jednoczesnym wyhamowaniu obniżek cen w hurcie, powodują, że miejsca na obniżki cen paliw na stacjach jest coraz mniej. Mimo wszystko w ostatnim tygodniu marca ceny na stacjach będą prawdopodobnie spadać, z tym że skala spadku może być nieco mniejsza do 3-4 groszy na litrze Pb i ON.

Utrzymująca się seria obniżek cen na stacjach sprzyja powiększeniu różnicy miedzy minimalnymi a maksymalnymi ich poziomami.

Średnie ceny detaliczne w województwachBM Reflex

Analitycy zwracają uwagę, że im większa konkurencja na rynku lokalnym tym szybsza reakcja właścicieli na ruchy cen hurtowych i jednocześnie niższe ceny paliw. Na niewielkiej części stacji ceny oleju napędowego spadły w okolice 4,20 zł/l, a benzyny - 4,35 zł/l.

Maksymalne ceny w kraju kształtują się na poziomach od 53 do 59 groszy na litrze wyższych dla Pb i ON, w przypadku autogazu różnice sięgają 40 gr/l.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock