Bezpieczny zakup używanego Mercedesa. Jakie są korzyści z programu Mercedes-Benz Certified?

TVN24 Biznes | Moto

Źródło:
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz

Zakup używanego Mercedesa to spore wyzwanie. Znalezienie wymarzonego egzemplarza wymaga poświęcenia wielu godzin na poszukiwania, a następnie weryfikację informacji zawartych w ogłoszeniu. Wielu kłopotów możemy sobie oszczędzić, decydując się na certyfikowany samochód używany w programie Mercedes-Benz Certified.

Artykuł sponsorowany.

Używane Mercedesy cieszą się dużą popularnością Polaków. Choć są to egzemplarze kilkuletnie, to często wyglądają jak nowe. Można je nabyć w atrakcyjnych cenach, gdyż największy spadek wartości mają już za sobą. Nasze zamiłowanie do samochodów klasy premium starają się czasami wykorzystać handlarze, którzy sprowadzają wątpliwej jakości auta z zagranicy i liczą na duże zyski. Potencjalnych nabywców może spotkać natomiast przykra niespodzianka w postaci poniesienia dodatkowych kosztów w dalszej eksploatacji.

Używanego Mercedesa nie musimy szukać i sprawdzać na własną rękę. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu certyfikowanych samochodów osobowych, który oferuje Mercedes-Benz. Co daje nam taki certyfikat i jakie płyną z niego korzyści?

Poznaj ofertę samochodów Mercedes-Benz Certified >>>

Mercedes-Benz Certified to oferta obejmująca maksymalnie 6-letnie samochody osobowe z przebiegiem nie większym niż 150 000 kilometrów. Specjalny certyfikat otrzymują Mercedesy, które pomyślnie przeszły kontrolę stanu technicznego. Egzemplarze te wyróżniają się również dodatkowymi zaletami.

Minimum 24 miesiące gwarancji

Gdy kupujemy auto z drugiej ręki, to głęboko wierzymy, że dla poprzedniego właściciela było ono oczkiem w głowie. Wyobrażenia te weryfikuje niekiedy rzeczywistość. Drobne usterki nie nadszarpną naszego budżetu, ale poważne awarie mogą nas jednak wpędzić w duże koszty.

W przypadku zakupu certyfikowanego Mercedesa otrzymujemy na niego minimum 24 miesiące gwarancji. To ochrona zbliżona do poziomu tej, na którą mogą liczyć kierowcy decydujący się na nowe auta. Jeśli dojdzie do awarii, to otrzymujemy szybką i fachową naprawdę w Autoryzowanym Serwisie Mercedes-Benz, z wykorzystaniem oryginalnych części. Warto też podkreślić, że gwarancja przechodzi wraz z samochodem na nowego właściciela, co jest dobrym argumentem przy okazji dalszej odsprzedaży auta. Kierowcy mają też możliwość wydłużenia gwarancji.

Mercedes-Benz daje ponadto swoim klientom gwarancję mobilności. Co to oznacza? W razie awarii lub podczas problemów z rozruchem Mercedesa otrzymamy szybką i skuteczną pomoc. Nasze auto zostanie odholowane do serwisu, a my na czas naprawy otrzymamy samochód zastępczy.

Dowiedz się, jakie modele są aktualnie dostępne >>>

Skrupulatna kontrola

Powszechną praktyką, po zakupie auta używanego na własną rękę, jest przegląd serwisowy i wymiana oleju i filtrów. To wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami. W przypadku Mercedes-Benz Certified jest inaczej, bo najbliższy przegląd auta wymagany jest najwcześniej po 3 miesiącach lub po pokonaniu 3000 kilometrów. Gwarantuje nam to świadectwo certyfikacji wystawione przez doradcę sprzedażowego. Dodatkowo możemy także zdecydować się na specjalne pakiety serwisowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Istotną kwestią przy zakupie Mercedesa jest jego przebieg. W przypadku certyfikowanego samochodu używanego jest on dokładnie sprawdzany. Mercedes-Benz weryfikuje swoje auta na podstawie dostępnej historii pojazdu, cyfrowej książki serwisowej i innych punktów kontrolnych. Kupujący auto ma więc pewność, że licznik w jego samochodzie nie został przekręcony.

Równie skrupulatnej kontroli poddawane jest wnętrze oraz nadwozie samochodu. Kompleksową ocenę stanu używanego auta przeprowadza wykwalifikowany pracownik Mercedes-Benz. Każdy z pojazdów, przed wystawieniem certyfikatu, przechodzi także próbę drogową.

Atrakcyjne finansowanie

Mercedes-Benz Certified to nie tylko korzyści związane ze stanem technicznym używanego Mercedesa, ale także dostęp do atrakcyjnych opcji finansowania. W ofercie Mercedes-Benz Financial Services znajdziemy pożyczki na zakup auta, leasing oraz innowacyjny produkt Lease&Drive 1%, czyli leasing z bardzo niską miesięczną ratą. Ponadto w rozliczeniu możemy zostawić nasz obecny samochód.

Liczne korzyści z zakupu certyfikowanego auta używanego sprawiają, że jest to ciekawa alternatywa dla poszukiwań Mercedesa na własną rękę. Dzięki takim rozwiązaniom możemy uniknąć wielu przykrych niespodzianek w przyszłości i po prostu czerpać radość z jazdy.

Sprawdź dostępne auta Mercedes-Benz Certified >>>

Źródło: Mercedes-Benz

Źródło zdjęcia głównego: Mercedes-Benz