"Cenowe tąpnięcie na stacjach"

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Wojciech Jakóbik o wpływie fuzji Orlenu z Lotosem na ceny paliw
Wojciech Jakóbik o wpływie fuzji Orlenu z Lotosem na ceny paliwTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSWojciech Jakóbik o wpływie fuzji Orlenu z Lotosem na ceny paliw

W drugim tygodniu sierpnia litr benzyny 95 staniał o 33 grosze, a cena spadła poniżej siedmiu złotych. To cenowe tąpnięcie na stacjach - stwierdzili analitycy e-petrol.pl. Dodali, że podobna obniżka dotyczy oleju napędowego, który jest tańszy o 32 grosze i kosztuje przeciętnie 7,13 złotego za litr.

"Cenowe tąpnięcie na stacjach" - tak sytuację na rynku paliw w drugim tygodniu sierpnia ocenili analitycy portalu e-petrol.pl. Obniżki są szczególnie widoczne w przypadku benzyny i oleju napędowego - poinformowali w środę.

"Litr benzyny 95-oktanowej potaniał aż o 33 gr"

"Litr benzyny 95-oktanowej potaniał aż o 33 gr i aktualnie kosztuje 6,86 zł, spadając tym samym poniżej 7 zł. Takie poziomy cenowe ostatnio obowiązywały dla tego paliwa w maju br. Podobnej skali obniżka dotyczy również oleju napędowego, który jest tańszy o 32 gr i płaci się za niego przeciętnie 7,13 zł/l. Znów o 4 gr na litrze potaniał autogaz, oferowany na stacjach średnio po 3,27 zł/l" - wynika z danych przedstawionych przez e-petrol.pl.

Wyjaśniono, że spadki cen paliw w sprzedaży hurtowej, jakie obserwowano od początku sierpnia, spowodowały, że kierowcy w Polsce płacą za tankowanie wyraźnie mniej niż tydzień temu.

Najtańsze tankowanie - w województwie łódzkim

Według analityków na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie, w którym e-petrol.pl odnotował najniższe ceny benzyny Pb95, diesla oraz autogazu. Wynoszą one odpowiednio 6,80; 7,10 i 3,11 zł/l. Taka sama średnia cena benzyny obowiązuje w tym tygodniu także na Pomorzu - dodali.

"Tankowanie benzyny 95-oktanowej jest aktualnie najdroższe w województwie zachodniopomorskim, gdzie za jej litr płaci się średnio 6,94 zł. Diesel z ceną 7,20 zł/l jest najdroższy w województwie lubuskim i na Podkarpaciu, a LPG kosztuje najwięcej na Dolnym Śląsku - 3,49 zł/l" - wskazali eksperci e-petrol.pl.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości