Lubisz luksus i sokoły? To auto idealne dla ciebie

Moto

Jorge Ferrari/Bentley/mediaBentley dla sokolników

Lubisz luksusowe samochody i jednocześnie pasjonujesz się sokolnictwem? Bentley ma coś dla ciebie. Stworzył specjalną wersję SUV-a, dzięki któremu przewożenie i zajmowanie się drapieżnymi ptakami to czysta przyjemność.

Bentayga Falconry by Mulliner, bo tak nazywa się auto, posiada specjalny zestaw dla sokolnika, który mieści się w bagażniku. Zaprojektował go Mulliner, czyli dział personalizowanych produktów Bentleya.

Dwie walizki

Zestaw podzielony jest na dwie walizki wykonane z naturalnego korka. W pierwszej znajdziemy między innymi urządzenie GPS do śledzenia ptaków, specjalny postument dla sokoła, lornetki, ręczne robione rękawiczki do trzymania zwierzęcia oraz inne niezbędne narzędzia.

Druga walizka zawiera między innymi trzy termosy do kawy, herbaty lub innego wybranego napoju, ciepły koc i odświeżające chusteczki do nawilżania twarzy.

Cały zestaw składa się łącznie z aż 430 elementów.

Transportowanie sokoła jest bezpieczne i wygodne. Ptak podróżuje na podłokietniku między siedzeniami kierowcy i pasażera.

Bentley nie podał, ile kosztuje Bentayga Falconry. Ceny zwykłej wersji luksusowego SUV-a zaczyna się od 850 tysięcy złotych (230 tysięcy dolarów).

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jorge Ferrari/Bentley/media