To Ferrari wydrukowały długopisy. Największy tego typu eksponat powstał w Polsce

Moto

TVN TurboAżurowe Ferrari hitem w Kielcach

Druk 3D wkroczył niemal w każdy obszar naszego życia. Ale czy spodziewaliście się, że za jego pomocą można stworzyć Ferrari? Takie cudo pojawiło się na Dniach Druku 3D, które odbyły się w Kielcach. Na miejscu była reporterka TVN Turbo.

Model ażurowego, czerwonego Ferrari Lusso został wydrukowany za pomocą długopisów 3D przez grupę z koła naukowego z Politechniki Warszawskiej. Nad modelem 1:1 przez 1500 godzin pracowało 12 studentów. Aktualnie jest to największy tego typu eksponat na świecie.

Inne atrakcje

Ale to tylko niewielka część tego, co można było zobaczyć podczas Dni Druku 3D w Kielcach. Podczas imprezy swoje produkty i nowoczesne rozwiązania technologiczne zaprezentowało ponad 80 firm z kraju i zagranicy.

Inna wielką atrakcją był bordowy stół, który jest największym na świecie przedmiotem wydrukowanym w 3D. kompozytowy. Waży aż 260 kilogramów i ma 397 centymetrów długości.

Technologia druku 3D jest obecna nie tylko w motoryzacji czy architekturze. Swoje szerokie zastosowanie ma również w medycynie i przemyśle.

Program"Raport" w TVN Turbo codziennie od poniedziałku do piątku. Premiera o godz. 18:00, powtórka o godz. 22:00.

Autor: tol/gry / Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: TVN Turbo