Cierpią zostawione same w aucie w upał. Ta technologia ich ocali

Moto

Dzieci pozostawione podczas upałów w aucie to duży problem w USA

Ponad 30 osób zmarło w tym roku w Stanach Zjednoczonych po tym, jak zostali zamknięci w samochodzie podczas upałów. Wygląda na to, że receptę na ten poważny i palący problem znalazła Tesla.

Rozwiązanie Tesli, które ma chronić przed przegrzaniem małe dzieci i zwierzęta (Cabin Overheat Protection), przychodzi wraz nową wersję Autopilota, oznaczoną symbolem 8.0.

Autopilot Tesli

Polega ono na tym, że system automatycznie włączy klimatyzację, która utrzymuję temperaturę w aucie na poziomie 40 stopni Celsjusza, lub trochę poniżej tej wartości.

Przy całkowicie naładowanej baterii klimatyzacja może teoretycznie działać przez okres do jednego roku, choć w tej chwili jest ograniczona do 12 godzin po opuszczeniu samochodu przez kierowcę. Trzeba jednak przyznać, że 40 stopni to wciąż ekstremalnie gorąco. Taka temperatura może stanowić zagrożenie dla życia, szczególnie jeśli nie ma się dostępu do wody.

Szef Tesli Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że w kolejnej aktualizacji Autopilota, będzie możliwość ustawienia minimalnej i maksymalnej temperatury, np. pomiędzy 18-20 stopniami Celsjusza.

Zobacz, Tesla Model S bije rekord w wyścigu Pikes Peak:

Autor: tol//ms / Źródło: Jalopnik