Producent "polskiego ferrari" odwołuje emisję serii akcji

Moto

Arrinera w GoodwoodYouTube - ArrineraRacing
wideo 2/2

Zarząd spółki Arrinera zdecydował o odwołaniu emisji akcji serii H, która miała dać jej ponad 10 milionów złotych na rozwój - podała spółka w komunikacie.

"Zarząd (...) podjął uchwałę nr 1 o odwołaniu emisji akcji serii H ze względu na utrzymująca się niekorzystną sytuację na rynku pierwotnym w zakresie spółek notowanych w alternatywnym systemie obrotu" - napisano w komunikacie.

Arrinera z publicznej emisji akcji chciała pozyskać 10,1 mln zł netto. Środki z emisji miały zostać przeznaczone na dalszy rozwój działalności, w tym na rozpoczęcie produkcji samochodu wyścigowego klasy GT3. Oferta obejmowała 1 mln nowych akcji serii H. Cena maksymalna została ustalona na 10,80 zł.

Marzenie braci

Arrinera S.A. tworzy grupę kapitałową związaną z sektorem motoryzacyjnym. Przedsięwzięcie zapoczątkowało dwóch braci, biznesmenów a jednocześnie fascynatów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy w Polsce powstawały zaawansowane inżyniersko konstrukcje.

Łukasz i Marek Tomkiewicz chcieli stworzyć w Polsce pierwszy supersamochód. Dlatego w 2008 r. będąc akcjonariuszami spółki Erne Ventures, założyli przedsiębiorstwo, które zaczęło badać światowy rynek takich pojazdów i tworzyć warunki brzegowe dla projektu budowy pierwszego samochodu sportowego w Polsce.

O samochodzie

Pierwszy prototyp koncepcyjny powstał w 2011 r. Po nim było jeszcze kilka modeli testowych. Natomiast pierwszy profesjonalny samochód wyścigowy po raz pierwszy pokazano publicznie na targach Autosport w Birmingham w Wielkiej Brytanii w styczniu 2016 r. Pół roku później ten sam samochód został zaproszony do wzięcia udziału w prestiżowym Festiwalu Prędkości w Goodwood, gdzie Arrinera Hussarya GT, startująca w klasie superaut, była pierwszym w historii polskim samochodem na tego typu imprezie.

Arrinera Hussarya GT został wyposażony w silnik General Motors z serii LS7 o pojemności 7008 cm3 i mocy 505 KM. Auto ma 4,7 metry długości i 2 metry szerokości. Waży zaledwie 1250 kg. Podstawowa cena to 229 tys. dolarów.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: arrinera.com