Przybywa ofert używanych aut. Sprawdź, co i za ile sprzedają Polacy

Moto

ShutterstockNajwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych pojawiło się w województwie mazowieckim

W lutym 2017 roku w Polsce pojawiło się 142 tys. ofert sprzedaży samochodów używanych, Jest to aż dziewięć tysięcy samochodów więcej niż w styczniu. Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż w lutym był Opel Astra.

Miesięczny raport oparty na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych przygotowała firma Aaa Auto.

Używane na sprzedaż

Według zestawienia średnia cena samochodu używanego wyniosła 22 555 zł, średni przebieg - 176 824 km, a średni rocznik: 10,9 lat.

Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych pojawiło się w województwie mazowieckim (21 480 ofert), gdzie także zanotowano najwyższe ceny za auta używane - średnio było to 29 442 zł. Najmniej ofert było w województwie opolskim (2 417 ofert). Najtaniej sprzedawano auta w województwie lubuskim była to średnia cena 17 168 zł.

Największy średni przebieg miały auta w województwie lubelskim - 197 332 km.

Serwis opublikował listę najbardziej popularnych marek i modeli. Podobnie jak w styczniu tego roku otwiera ją Opel Astra, na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Passat, a na trzecim BMW 3.

Kolejne miejsca zajmują: Volkswagen Golf, Audi 4, Ford Focus, Ford Mondeo, Skoda Octavia, Opel Corsa i Renault Megane.

Zobacz, hardkorowy Koksu sprzedaje samochód:

Autor: MS / Źródło: aaa auto, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock