Rozpoczyna się remont autostrady A4. Drogowcy ostrzegają przed korkami

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Nowy sprzęt na autostradach w Polsce. Ma zwiększyć bezpieczeństwoTVN Turbo
wideo 2/3
TVN TurboNowy sprzęt na autostradach w Polsce. Ma zwiększyć bezpieczeństwo

W najbliższą sobotę rozpocznie się remont jezdni północnej autostrady A4 w kierunku Wrocławia - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Remont będzie realizowany na ponad 12-kilometrowym odcinku, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle.

Drogowcy wskazali w komunikacie, że w ramach umowy wydłużony zostanie istniejący przejazd awaryjny oraz wymienione zostaną warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni północnej autostrady A4. Ponadto umowa obejmuje również m.in. remont obiektów mostowych.

Od środy wykonawca rozpoczął wprowadzanie zmiany organizacji ruchu, która polega na ustawianiu barier separacyjnych na jezdni południowej, w kierunku Katowic. Natomiast od soboty, 8 sierpnia rozpocznie się remont docelowy.

Remont A4GDDKiA

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Remont autostrady A4

"Podczas prowadzenia prac jezdnia północna (w kierunku Wrocławia) będzie całkowicie zamknięta. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic. Do odseparowania przeciwnych kierunków ruchu zastosowane będą bariery separacyjne" - poinformowała GDDKiA.

"Przewidujemy, iż podczas prowadzenia prac mogą tworzyć się zatory. Aby ograniczyć ich długość zdecydowano, że prace remontowe będą prowadzone w dwóch etapach" - dodali drogowcy.

Dwa etapyGDDKiA

Jak wskazali, podczas prowadzenia prac będą występowały utrudnienia w postaci tymczasowej zmiany organizacji ruchu oraz ograniczenia prędkości. Informacje przypominające o prowadzonym remoncie będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści. "Apelujemy do kierowców o ostrożność" - czytamy w komunikacie.

Zakończenie prac na remontowanym odcinku autostrady A4 planowane jest w listopadzie br.

GDDKiA zapewniła w komunikacie, że na odcinkach dojazdowych do odcinka prowadzonych robót oraz na całej długości remontowanego odcinka jezdni południowej w pasie rozdziału w odstępach jednego kilometra będzie wystawiona woda dla podróżnych.

Wykonawcą remontu jest spółka Adac Lewar. Wartość zawartej umowy opiewa na kwotę około 26 milionów złotych brutto.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock