TVN24 Biznes | Moto

Weekendowe utrudnienia na autostradzie. "Chwilowe zamknięcia jezdni w obu kierunkach"

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Autostrady kontra ekspresówki
Autostrady kontra ekspresówkiTVN Turbo
wideo 2/4
TVN TurboAutostrady kontra ekspresówki

W sobotę wieczorem na autostradzie A4 Katowice-Kraków rozpocznie się rozbiórka ciepłociągu między węzłami Murckowska i Mysłowice. Pracom towarzyszyć będą kilkukrotne, chwilowe zamknięcia jezdni w obu kierunkach - poinformowała spółka Stalexport Autostrada Małopolska.

Prace będą prowadzone na odcinku około 1,3 kilometra między węzłem Murckowska w Katowicach, a węzłem Mysłowice (km 341,2 – 342,5). Jak czytamy w komunikacie, wykonawca robót planuje czterokrotne, nie dłuższe niż 20 minut, zamknięcia autostrady A4 Katowice-Kraków. Będą one miały miejsce między godziną 23.00 w sobotę, a godziną 10.00 w niedzielę.

W tym czasie przejazd w obu kierunkach będzie niemożliwy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

A4 Katowice - Kraków

"Prace przeprowadzimy możliwie najsprawniej, by ograniczyć uciążliwości odczuwane przez kierowców. Warto jednak mieć je na względzie, planując podróż naszym odcinkiem A4, na przykład na lotnisko w Balicach, które właśnie wznowiło loty" - powiedział, cytowany w komunikacie, Rafał Czechowski, rzecznik SAM SA, która zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem.

"Apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na zmienione oznakowanie przed miejscem wykonywania robót" - dodał Czechowski.

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska zaznaczyła, że planowane prace uzależnione są od warunków atmosferycznych, w związku z czym czas ich wykonania może ulec zmianie.

Docelowa sieć autostrad i ekspresówek w PolscePAP/Adam Ziemienowicz

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości