Podniebny patrol nad autostradą. Ujawniono ponad 100 wykroczeń

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Bez prawa jazdy w samochodzie od grudnia - komunikat MCMinisterstwo Cyfryzacji
wideo 2/4
Ministerstwo CyfryzacjiBez prawa jazdy w samochodzie od grudnia - komunikat MC

128 wykroczeń drogowych, 113 mandatów karnych oraz zatrzymane dwa prawa jazdy. To wynik podniebnego patrolu nad autostradą A2.

Komenda Główna Policji poinformowała w komunikacie na swojej stronie, że w ostatni piątek odbyły się działania "Podniebny patrol".

"Do akcji ruszył policyjny śmigłowiec oraz grupa Speed wspierana przez funkcjonariuszy z czterech powiatów" - wskazano. Policjanci skoncentrowali swoją uwagę na autostradzie A2.

policja.pl

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Podniebny patrol nad A2

Autostrada była monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę. "Sygnał z kamer był przekazywany do policjantów w radiowozach rozlokowanych w różnych newralgicznych punktach, gdzie funkcjonariusze zatrzymywali kierowców, którzy popełnili wykroczenie" - wyjaśniono w komunikacie.

policja.pl

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na samochody ciężarowe.

Policjanci przekazali, że podczas kilkugodzinnej akcji przeprowadzili 113 kontroli drogowych, w tym 80 pojazdów ciężarowych. Ujawnili 128 wykroczeń drogowych, z których 78 popełnili kierujący ciężarówkami. "Nałożono 113 mandatów karnych, w tym 77 na kierowców samochodów ciężarowych" - dodano.

Ponadto policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

PAP/Adam Ziemienowicz

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: policja.pl