TVN24 Biznes | Moto

Autostradą do granicy z Białorusią. Wybrano ofertę za ponad pół miliarda

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Fotoradary z rekordami
Fotoradary z rekordamiTVN Turbo
wideo 2/5
TVN TurboFotoradary z rekordami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 między rejonem miejscowości Malinowiec a węzłem Łukowisko. Inwestycję za prawie 529 milionów złotych ma zrealizować Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Podpisanie umowy z wykonawcą jest planowane na drugi kwartał 2021 roku. Oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor była najniższą jaka wpłynęła w przetargu, mieściła się także w budżecie GDDKiA na tę inwestycję.

Drogowcy na realizację tej inwestycji przewidzieli bowiem kwotę ponad 690,3 mln zł. 

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa około 18 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 33 miesiące od daty zawarcia umowy.

GDDKiA

A2 Siedlce - Biała Podlaska

W sierpniu ubiegłego roku oddano do ruchu ponad 15-kilometrowy odcinek A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego.

Wiosną 2020 roku zostały zawarte kontrakty na dwa kolejne odcinki autostrady pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 roku.

Na kolejny fragment - od Siedlec do Białej Podlaskiej - toczą się cztery postępowania przetargowe. W czwartek wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i budowę odcinka od rejonu miejscowości Malinowiec a węzłem Łukowisko. W lutym br. drogowcy wybrali najkorzystniejsze oferty na trzy odcinki: A2 w. Siedlce Zach. – rejon m. Malinowiec, w.Łukowisko – rejon miejscowości Swory oraz rejon miejscowości Swory – węzeł Biała Podlaska.

W przypadku ostatniego, 32-kilometrowego odcinka autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią pod koniec ubiegłego roku drogowcy ogłosili przetarg na wybór projektanta, który opracuje projekt budowlany i uzyska niezbędne decyzje umożliwiające realizację robót w terenie. Oferty w tym przetargu otwarto 3 lutego. "Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji" – dodano.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości