TVN24 Biznes | Moto

Zmiany zasad przejazdu autostradami coraz bliżej. Możliwe utrudnienia

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Działa nowy system poboru opłat na autostradach e-TOLL
Działa nowy system poboru opłat na autostradach e-TOLLTVN Turbo
wideo 2/4
TVN TurboDziała nowy system poboru opłat na autostradach e-TOLL

Od początku grudnia zmienią się zasady przejazdu na odcinkach A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica. "W przygotowaniu jest nowe oznakowanie. Mogą więc występować okresowe utrudnienia w ruchu" - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.

Od 1 grudnia 2021 roku na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, nastąpi zmiana systemu poboru opłat dla samochodów osobowych i motocykli.

Zmiana systemu poboru opłat na autostradach

"System e-TOLL zastąpi obowiązujący do 30 listopada br. Manualny System Poboru Opłat. Przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów" - czytamy na rządowych stronach.

Oznacza to, że od grudnia kierowcy za przejazd nie zapłacą już w kiosku poboru opłat na bramkach na podstawie biletu kartonikowego. Przejazd będzie możliwy na podstawie elektronicznego e-biletu autostradowego lub w aplikacji e-TOLL PL.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

E-bilet autostradowy - jak kupić

E-bilet autostradowy będzie można kupić w aplikacji e-TOLL PL BILET lub u partnerów systemu e-TOLL.

"Bilet możesz kupić z wyprzedzeniem jeśli podasz numer rejestracyjny samochodu, odcinek autostrady oraz planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu. Bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanej daty. Jeśli zmieniłeś plany, możesz go zwrócić przed zadeklarowaną godziną startu podróży" - wyjaśniono.

Druga możliwość, to uiszczenie opłaty przez aplikację e-TOLL PL, którą można pobrać w sklepach Google Play i App Store. Aby korzystać z aplikacji należy zarejestrować się w Internetowym Koncie Klienta w systemie e-TOLL. "W aplikacji wniesiesz opłatę za przejazd i doładujesz konto. Aplikacja przekazuje dane geolokalizacyjne i w trakcie przejazdu musi być cały czas włączona" - czytamy w komunikacie.

Do 30 listopada br. za przejazd odcinkami A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica będzie można zapłacić pobierając tradycyjny bilet w miejscu poboru opłat.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości