6 rzeczy, które może zasilić najmocniejsza Tesla

Moto

Tesla MotorsTesla Model S wersja P90D

Tesla Model S P100D - najmocniejsza wersja auta ze stajni Muska będzie miała w podłodze baterie o pojemności 110 kWh. Auto rozpędzi się do pierwszej setki w zaledwie 2,5 sekundy. To stawia je w szeregu najlepiej przyspieszających na świecie.

Tesla Model S P100D ze 110-kWh akumulatorami potrafi zawstydzić niejedno super-, a nawet hiperauto. Dzięki nowemu pakietowi baterii silniki elektryczne napędzające obydwie osie łącznie produkują 762 konie mechaniczne.

Co jeszcze mogłyby napędzić pojemne baterie Modelu S?

Zapas mocy akumulatorów najmocniejszej Tesli mógłby posłużyć przez godzinę do zasilenia 12 222 maszynek do golenia.

Gdyby komuś przyszło do głowy podłączyć do źródła prądu auta elektryczne szczoteczki do zębów, mógłby napędzić ich aż 91 666.

Jeżeli zaszłaby potrzeba podłączyć laptopa, nie ma problemu. Można przez godzinę pracować nawet na 1 401 jednocześnie.

Przez 60 minut można byłoby również robić kawę w 115 ekspresach, a także gotować obiad na wszystkich palnikach prawie 69 kuchni indukcyjnych o czterech polach.

Oczywiście liczba urządzeń, które zdolna byłaby przez godzinę napędzić Tesla Model S w wydaniu P100D, zależy od ich poboru mocy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Wydział Sygnalizacji i Oświetlenia ZDM w Warszawie oraz według naszych obliczeń, bateria najmocniejszej wersji Tesli Model S, wystarczyłaby też do oświetlenia lamp przy całym Krakowskim Przedmieściu przez 7 godzin i 18 minut. Myślisz, że Tesla jest szybka? Zobacz, co potrafi elektryczny dragster:

Myślisz, że Tesla jest szybka? Zobacz, co potrafi elektryczny dragsterYouTube/Maris Ozolins

Autor: jt / Źródło: oprac. własne / ZDM Warszawa

Źródło zdjęcia głównego: Tesla Motors