TVN24 Biznes | Dla firm

ZUS wprowadził udogodnienie dla firm. Nowa funkcja już dostępna

TVN24 Biznes | Dla firm

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Wojciech Warski: "testem prawdy" będzie przełom czerwca i lipca
Wojciech Warski: "testem prawdy" będzie przełom czerwca i lipcaTVN24
wideo 2/4
TVN24Wojciech Warski: "testem prawdy" będzie przełom czerwca i lipca

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził zmiany w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Przedsiębiorcy mają możliwość podglądu szczegółów wniosków o zwolnienie z opłacania składek.

Nowa funkcja jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski w sprawie zwolnienia z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec - maj 2020 roku (RDZ).

Prezes ZUS Gertruda Uścińska poinformowała we wtorek, że w ramach tarczy antykryzysowej od 1 kwietnia Zakład przyjął ponad 3,7 miliona wniosków. Najwięcej wniosków dotyczy świadczenia postojowego i zwolnienia z obowiązku opłacania składek.

- Dokonaliśmy tego zwolnienia w odniesieniu do 92 procent pracodawców. Oni otrzymali już informację, że są zwolnieni ze składek. Ten okres jest brany pod uwagę przy ustalaniu prawa do świadczenia, w przyszłości ustalania emerytury, a także prawa do opieki zdrowotnej - podkreśliła prezes ZUS na konferencji prasowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Zwolnienie ze składek ZUS

Aby sprawdzić szczegóły wniosku o zwolnienie z opłacania składek, należy zalogować się do swojego konta w PUE ZUS. Następnie przejść do zakładki "Płatnik" i z bocznego menu wybrać "Dokumenty i wiadomości" oraz "Tarcza antykryzysowa - wnioski".

Zakład wprowadził zmiany w PUE ZUSZUS

W tej zakładce wnioskodawca może sprawdzić informacje o złożonych wnioskach RDZ, czyli: datę wpływu, kanał wpływu, typ (symbol wniosku), status wniosku oraz ewentualną datę odmowy.

Po rozwinięciu listy - klikając "+" można sprawdzić: miesiąc, za który przedsiębiorca został zwolniony z opłacenia należności, status, datę zwolnienia, ewentualną datę odmowy.

Informacje o wniosku w PUE ZUS ZUS

Po kliknięciu w "Szczegóły" wnioskodawca może dodatkowo sprawdzić informacje z wniosku RDZ: identyfikator z urzędowego poświadczenia przedłożenia wniosku (UPP) – jeśli wniosek został wysłany elektronicznie, datę pomocy oraz jej kwotę, jeśli została podana we wniosku.

Szczegółowe informacje o wnioskuZUS

Informacje dostępne w PUE ZUS można wydrukować albo zapisać na dysku komputera. 

Informacje można wydrukować albo zapisać na dysku ZUS

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości