Mobilne i wygodne sterowanie firmą za pomocą nowoczesnych narzędzi w smartfonie

Dla firm

ShutterstockMobilne i wygodne sterowanie firmą za pomocą nowoczesnych narzędzi w smartfonie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Smartfon jest jednym z podstawowych narzędzi pracy dla osób prowadzących własną firmę. Jest on pomocny w kontakcie z klientami i współpracownikami czy ustaleniu terminarza. Co więcej, umożliwia sprawne wystawianie faktur, a nawet szybkie i skuteczne zarządzanie flotą pojazdów służbowych. Nierzadko stanowi więc przenośne centrum sterowania biurem, które mieści się w kieszeni. Jakie udogodnienia mobilne dodatkowo pomogą przedsiębiorcom?

Do tej pory oferta zaawansowanych produktów i usług biznesowych, takich jak wsparcie IT, profesjonalne oprogramowanie do prowadzenia księgowości czy system zarządzania flotami, była standardem wyłącznie w największych firmach. Sytuację zmieniła cyfryzacja, to pod jej wpływem podobne rozwiązania zaczęły bowiem wdrażać również mniejsze przedsiębiorstwa.

Jednocześnie wciąż są one jednak grupą, dla której proces digitalizacji pozostaje sporym wyzwaniem. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami – przede wszystkim biznes sektora MŚP musi liczyć się z budżetem, który nierzadko nie pozwala na kosztowne inwestycje, oraz optymalizować koszty prowadzonej działalności.

Co więcej, firmom niełatwo jest znaleźć wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mogliby wprowadzić zaawansowane rozwiązania cyfrowe, ich zatrudnienie bywa drogie, a przedsiębiorstwom w efekcie nieraz brakuje wiedzy specjalistycznej. Z drugiej strony cyfrowe udogodnienia w sposób znaczący podnoszą komfort pracy i ją usprawniają, a to niejednokrotnie przekłada się na oszczędności dla organizacji za sprawą automatyzacji procesów. W rezultacie transformacja ma duże znaczenie dla zwiększenia konkurencyjności firmy.

Wsparcie rewolucji na gruncie cyfrowym ostatnio zaproponował mniejszym graczom T-Mobile. Operator stworzył dla tego segmentu kompleksowy zestaw usług ułatwiających prowadzenie działalności na co dzień, z zastosowaniem urządzeń mobilnych.

Samochód, który jest smart

Przykładem rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, które może stać się istotnym wsparciem w codziennej działalności, jest Smart Car Biznes – system inteligentnego zarządzania samochodami. Dostarczy on informacji o służbowych pojazdach. Sama usługa obejmuje cztery kluczowe obszary, do których należą: aktualne dane techniczne i lokalizacyjne auta, informacje o bezpieczeństwie samochodu i jego pasażerów, jak również dostęp do wi-fi dla wszystkich osób znajdujących się w pojeździe.

Dzięki temu udogodnieniu przedsiębiorcy z łatwością dowiedzą się, że samochód przed chwilą miał stłuczkę, rozładował mu się akumulator lub jest właśnie holowany. Dodatkowo bez problemu sprawdzą także, gdzie pozostawili auto na rozległym parkingu oraz otrzymają powiadomienie, kiedy osoba kierująca jednym z firmowych samochodów przekroczy prędkość lub wyjedzie poza określoną strefę. Wszystkie zgromadzone informacje można przeanalizować w aplikacji T-Mobile Tracker, którą użytkownik instaluje na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Co ważne w ramach platformy sprawdzimy również średnie obroty silnika, zużycie paliwa, dotychczas pokonane trasy czy średnią prędkość. W ten sposób weryfikacja, jak daleko dostawca znajduje się od klienta lub czy pracownik dotarł do punktu o czasie, będzie znacznie szybsza i prostsza.

Praktycznym rozwiązaniem jest także wi-fi z pakietem 20 GB do wykorzystania w pojeździe, które kierowca może udostępnić również pasażerom. Takie udogodnienie ma szansę sprawdzić się np. w przypadku firm przewozowych, w których kierowcy korzystają z internetowego systemu dyspozycji zleceń. Umożliwi ono ponadto zdzwonienie się z zagranicznym klientem przez komunikator. Sporą zaletą usługi jest też jej łatwe uruchomienie – wystarczy bowiem wpiąć sprzęt do portu OBD-II, znajdującego się we wszystkich samochodach osobowych lub dostawczych wyprodukowanych w krajach unijnych po 2001 roku.

Urządzenie będzie przesyłać informacje i powiadomieniado aplikacji, która pozwala na podpięcie 24 aut. Za usługę zapłacimy 35 zł netto miesięcznie, nie powinna więc ona stanowić dużego wydatku dla budżetu przedsiębiorstwa. Sprzęt wymagany do funkcjonowania tego rozwiązania firmy kupią z kolei za 19 zł z VAT na start.

Z aplikacją szybciej i wygodniej

T-Mobile proponuje przedsiębiorcom ponadto pakiet Office 365 z przestrzenią dyskową 1 TB w chmurze, Za jej pomocą mogą oni w bezpieczny sposób przechowywać pliki, nie obawiając się, że stracą zawartość wraz z kradzieżą lub awarią komputera. Korzystać z zapisanych tam dokumentów można z dowolnego urządzenia, co jest wygodnym rozwiązaniem np. w sytuacji, gdy trzeba coś zaprezentować u klienta.

W skład pakietu wchodzi także profesjonalna biznesowa skrzynka mailowa o pojemności 50 GB, umożliwiająca sprawne przesyłanie załączników nawet do 150 MB. Jej istotną funkcjonalnością są współdzielone kalendarze, dzięki którym pracownicy firmy zaplanują zadania i umówią spotkania. W zestawie znajdziemy dodatkowo narzędzia do pracy grupowej i projektowej, które pozwalają na wygodny podział obowiązków oraz szybkie monitorowanie efektów pracy.

Umieszczono tam również aplikacje ułatwiające zdalną komunikację pomiędzy zespołami wykonującymi swoje zadania w różnych lokalizacjach. Za sprawą tych narzędzi przeprowadzimy np. wideokonferencję. Umożliwiają one także pracę kilku osób na jednym dokumencie w tym samym czasie.

Przedsiębiorstwa oferujące usługi w oparciu o rezerwację terminów mają do dyspozycji aplikację Bookings – platformę rezerwacji online. Pozwala ona na stworzenie kalendarza zapisów dla klientów, także z uwzględnieniem innego grafiku dla każdego z pracowników, świadczonych przez nich usług oraz ich kosztu. Takie rozwiązanie może spisać się we wszelkiego rodzaju zakładach usługowych, takich jak kluby fitness, salony fryzjerskie czy warsztaty samochodowe. Interesującym programem dostępnym w ramach pakietu jest ponadto Forms, służący do tworzenia ankiet, a także Publisher umożliwiający przygotowanie grafiki, którą wykorzystamy później np. w działaniach marketingowych na profilu w mediach społecznościowych.

Pakiet zawiera dodatkowo również znane programy biurowe Office, w tym Word, Excel czy PowerPoint. Klienci biznesowi mogą kupić Office 365 od T-Mobile w ramach abonamentu.

Magentowy operator proponuje małym i średnim przedsiębiorstwom także program do samodzielnej, łatwej i intuicyjnej obsługi księgowości. Pozwala on m.in. na opracowanie JPK, wystawianie faktur, jak również zarządzanie systemem magazynowym. Dużym atutem oprogramowania jest jego przystępność, prowadzi ono bowiem krok po kroku przez poszczególne etapy procesu.

Wsparcie IT dla urządzeń

T-Mobile zadbał nie tylko o użyteczne aplikacje oraz narzędzia dla firm, lecz także o służbowy sprzęt. Dlatego oferuje usługę Zdalny IT Serwis, za sprawą której przedsiębiorstwo otrzyma wsparcie techniczne dla swoich urządzeń mobilnych.

Dodatkowo wśród rozwiązań operatora znajdziemy program Norton Security Online, gwarantujący ochronę m.in. przed złośliwym oprogramowaniem, a także ubezpieczenie urządzeń, zapewniające pomoc w sytuacji, gdy np. sprzęt miał do czynienia z wodą czy wyświetlacz został uszkodzony.

Obejmuje ono ponadto naprawę urządzenia i możliwość korzystania ze sprzętu zastępczego na czas usuwania usterki.

Dostępne osobno lub w zestawie

Warto także podkreślić, że z rozwiązań biznesowych oferowanych przez T-Mobile można korzystać zarówno łącząc je z propozycjami usług telefonii operatora, jak i całkowicie oddzielnie. W tym pierwszym przypadku małe i średnie firmy mogą wybrać ofertę MagentaBIZNES, którą wyróżnia w najwyższym pakiecie nielimitowany internet, działający zawsze z najwyższą możliwą prędkością. W ramach tego pakietu klienci otrzymują nieograniczone limitem połączenia, SMS-y i MMS-y oraz drugą, oddzielną kartę SIM ze współdzielonym internetem dla całego przedsiębiorstwa.

Do posiadanych kart SIM klienci biznesowi w dowolnym momencie mogą dobrać również kolejne karty dla pracowników za jedyne 30 zł netto miesięcznie. Dodatkowe karty posłużą zarówno w smartfonie, jak i w routerze, w którym pełnią funkcję karty do internetu. Co ważne, jeśli po 7 miesiącach okaże się, że niektóre z nich nie są w tej chwili potrzebne, za nieużywane egzemplarze firma zapłaci tylko 1 zł netto miesięcznie.

Mały też może wiele

Dzięki tak wygodnej i kompleksowej ofercie przygotowanej dla małych i średnich przedsiębiorstw mogą one korzystać ze wszystkich cyfrowych rozwiązań zarezerwowanych dotychczas dla największych graczy rynkowych, dostosowanych teraz do skali biznesu segmentu MŚP oraz jego potrzeb. Wszystkie aplikacje sprawnie funkcjonują na smartfonach i tabletach, co sprawia, że nie trzeba nosić ze sobą laptopa.

W ramach miesięcznego abonamentu otrzymujemy nowoczesne, mobilne biuro, które sprawdzi się w każdym miejscu.

Autor: Artykuł sponsorowany / Źródło: T-Mobile

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock