TVN24 | Białystok

Niebezpieczne wyprzedzanie w oku policyjnej kamery

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
TVN24 Białystok
Niebezpieczne wyprzedzenie na krajowej "ósemce"
Niebezpieczne wyprzedzenie na krajowej "ósemce"Podlaska policja
wideo 2/9
Podlaska policjaNiebezpieczne wyprzedzenie na krajowej "ósemce"

Kamera w policyjnym radiowozie nagrała niebezpieczne manewry kierowcy tira. Na krajowej "ósemce" wyprzedzał, mimo zakazu, inną ciężarówkę. 58-letni Litwin został ukarany mandatem.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli tira, którego kierowca, jadąc krajową "ósemką" niebezpiecznie wyprzedzał inny pojazd ciężarowy. Do zdarzenia doszło we wtorek, po 18, na trasie między Białymstokiem a Augustowem.

Kierowca mana w miejscowości Zagórze zdecydował się na ten manewr pomimo zakazu wyprzedzania. Zlekceważył przy tym linię podwójnie ciągłą. Za swój skrajnie niebezpieczny manewr, 58-letni obywatel Litwy został ukarany mandatem karnym.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Nieprawidłowe wyprzedzanie to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Dlatego policjanci szczególnie uważnie przyglądają się kierowcom, którzy wyprzedzają w nieprawidłowy sposób i powodują zagrożenie na drodze.

Google Maps

Autor:tm/gp

Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja

Pozostałe wiadomości