TVN24 | Białystok

18-latek podczas ucieczki stracił panowanie nad autem i wypadł z drogi. Zginął pasażer

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Białystok
Zaostrzenie kar dla kierowców. „Dotknie przestępców drogowych”tvn24
wideo 2/6
tvn24Zaostrzenie kar dla kierowców. „Dotknie przestępców drogowych” (wideo archiwalne)

18-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podczas ucieczki stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi. Zginął 19-letni pasażer auta.

Do tragicznego wypadku doszło po północy ze środy na czwartek w powiecie wysokomazowieckim. Przed wjazdem do Wysokiego Mazowieckiego policyjny patrol próbował zatrzymać do kontroli kierowcę osobowego audi. Ten jednak zaczął uciekać, po wyjechaniu z miasta w kierunku Brzósek Brzezińskich, na zakręcie drogi stracił panowanie nad autem, które wypadło z trasy. Wiózł cztery osoby.

W wypadku zginął 19-letni pasażer pojazdu, a ranny kierowca trafił do szpitala. Według wstępnych badań, nastolatek prowadzący audi był trzeźwy, ale nie miał prawa jazdy. Niewykluczone, że to właśnie było powodem jego ucieczki przed kontrolą drogową.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Tragedia na rondzie

Policja poinformowała również w czwartek, że zmarła jedna z osób rannych w środowy wieczór w wypadku na Rondzie Jagiellonii, na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy. 28-latek, który wjechał tam na czerwonym świetle jeepem, uderzył w bok jadącej toyoty; zmarł w szpitalu pasażer tego auta. Kierowca jeepa po wypadku porzucił auto i uciekał z 5-letnim dzieckiem. 28-latka zatrzymał policjant - przewodnik z psem, dziewczynka została zabrana do szpitala.

Google Maps

Autor:tm/gp

Źródło: PAP/TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock