Tragiczny pożar domu, strażacy w zgliszczach znaleźli ciało mężczyzny

Autor:
ms/tok
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w miejscowości Wojsławice w woj. chełmskim w wol. lubelskim
Do zdarzenia doszło w miejscowości Wojsławice w woj. chełmskim w wol. lubelskim Google Maps
wideo 2/7
Google Maps Do zdarzenia doszło w miejscowości Wojsławice w woj. chełmskim w wol. lubelskim

Tragedia w Wojsławicach (woj. lubelskie). W pożarze domu zginął 83-letni mężczyzna. Jego 82-letnia żona zdołała przed przyjazdem służb opuścić budynek. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Do pożaru doszło w sobotę, 28 stycznia. Po godzinie 9 straż pożarna została wezwana do domu przy ulicy Chełmskiej, w którym uwięzione były dwie osoby. 

- Po przybyciu na miejsce zastaliśmy cały budynek objęty ogniem, natychmiast rozwinęliśmy dwie linie gaśnicze i rozpoczęliśmy walkę z żywiołem - relacjonuje dyżurny Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Wojsławice.

Jak relacjonują strażacy, 82-letnia kobieta zdołała wydostać się na zewnątrz przed przyjazdem służb, natomiast 83-letni mężczyzna, pomimo starań i pomocy sąsiadów, pozostał w środku. 

Pożar w Wojsławicach, nie żyje mężczyzna OSP KSRG Wojsławice

Kobieta opuściła budynek, mężczyzna został w środku

W działaniach brało udział pięć jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej. - Po opanowaniu sytuacji strażacy przystąpili do przeszukania pogorzeliska. Niestety, pośród zgliszczy został odnaleziony martwy mężczyzna - informuje dyżurny Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Wojsławice.

Jak ustaliła policja, dom zamieszkiwało małżeństwo. - 82-letnia kobieta przy pomocy sąsiadów zdołała opuścić budynek, mężczyźnie, niestety, nie udało się pomóc - powiedziała nam komisarz Ewa Czyż, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

82-letnia kobieta przy pomocy sąsiadów opuściła płonący budynek, jej mężowi nie udało się pomóc KMP Chełm

Biegły będzie ustalał przyczyny wybuchu pożaru

Przyczyny i okoliczności wybuchu pożaru wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Jak poinformowała komisarz Ewa Czyż, w niedzielę w miejscu zdarzenia przeprowadzone zostaną oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, które pozwolą na ustalenie przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Autor:ms/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP KSRG Wojsławice

Pozostałe wiadomości