Autokar wypadł z drogi i przewrócił się na bok, trzy osoby ranne

Autor:
ms/tok
Źródło:
PAP
Wypadek autokaru w miejscowości Wandzin w woj. lubelskim
Wypadek autokaru w miejscowości Wandzin w woj. lubelskimKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie
wideo 2/11
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie Wypadek autokaru w miejscowości Wandzin w woj. lubelskim

Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wandzin (woj. lubelskie), gdzie w nocy z piątku na sobotę z jezdni wypadł autokar z 37 obywatelami Białorusi. W wyniku wypadku, jak poinformowała policja, ranne zostały trzy osoby. 

Dyżurny lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podał, że w sobotę po godzinie 10 zakończyły się utrudnienia po przewróceniu się autokaru z pasażerami na łuku drogi krajowej numer 19 przed wiaduktem kolejowym w miejscowości Wandzin w powiecie lubartowskim.

W wypadku ranne zostały trzy osoby Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie nadkomisarz Andrzej Fijołek poinformował, że do wypadku doszło około godziny 1:30. Jak ustaliła policja, kierowca autobusu najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, pojazd zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. Autobusem jechało 37 obywateli Białorusi. Jak podała policja, trzy osoby zostały ranne. Kierowca autokaru był trzeźwy.

Autokarem jechało łącznie 37 obywateli Białorusi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie

Dyżurny stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Policji w Lublinie podał, że podróżni zostali przewiezieni do miejsca tymczasowego pobytu w Mieczysławce.

Autor:ms/tok

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie

Pozostałe wiadomości