TVN24 | Białystok

Uciekał przed policją, uderzył w radiowóz. Cztery osoby w szpitalu, w tym dwaj funkcjonariusze

TVN24 | Białystok

Aktualizacja:
Autor:
MAK,
tm//rzw
Źródło:
PAP, TVN24
Uciekał przed policją, uderzył w radiowóz. Cztery osoby w szpitalu, w tym dwaj funkcjonariusze (materiał z 14.05.2022)
Uciekał przed policją, uderzył w radiowóz. Cztery osoby w szpitalu, w tym dwaj funkcjonariusze (materiał z 14.05.2022)TVN24
wideo 2/7
TVN24Uciekał przed policją, uderzył w radiowóz. Cztery osoby w szpitalu, w tym dwaj funkcjonariusze

Policyjny pościg na Podlasiu. Kierowca bmw nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Kilkadziesiąt kilometrów dalej uderzył w radiowóz. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym dwóch policjantów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni kierowca prowadził pod wpływem narkotyków. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia. 

Policjanci z Augustowa próbowali - w miejscowości Topiłówka (Podlaskie) po godzinie 11 w sobotę - zatrzymać kierowcę bmw do kontroli. Mężczyzna, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Pościg zakończył się ponad 30 kilometrów dalej, w Suwałkach. Bmw uderzyło tam w radiowóz, którego załoga próbowała kierowcę zatrzymać.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Do szpitala z obrażeniami trafiło dwóch funkcjonariuszy, uciekający przed kontrolą kierowca oraz pasażer renault, w które bmw uderzyło podczas ucieczki.

Wypadek w Topiłówce k. Augustowa KMP w Suwałkach

Prowadził w stanie po spożyciu amfetaminy

Pasażer osobowego renault nie wymagał dłuższej hospitalizacji. Pozostałe trzy osoby - jak w sobotę po godz. 20 poinformował zespół prasowy podlaskiej policji - wciąż są w szpitalu.

Jak przekała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-latek, który uciekał przed funkcjonariuszami prowadził po spożyciu amfetaminy. Co więcej, był poszukiwany do odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności.

Na razie nie wiadomo, jakie usłyszy zarzuty i czy prokuratura będzie wnioskować o jego areszt tymczasowy.

Pościg zakończył się w Suwałkach

Autor:MAK, tm//rzw

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości