TVN24 | Białystok

Zatrzymał się, by przepuścić dwie piesze. W tył jego auta uderzył inny samochód

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
W stojące przed przejściem auto uderzył inny samochód Lubelska Policja
wideo 2/7
Lubelska PolicjaW stojące przed przejściem auto uderzył inny samochód

Na jednej z ulic w Tomaszowie Lubelskim (województwo lubelskie) kierowca audi zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić dwie piesze. Gdyby kobiety przechodziły nieco wolniej, mogłyby zostać potrącone. Bo we wspomniane audi wjechało z tyłu inne auto.

Wszystko działo się w środę (21 lipca) po godzinie 21 na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim (woj. lubelskie). Kierujący audi 30-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić dwie kobiety.

- W momencie, gdy piesze schodziły z jezdni na chodnik, w audi, które zatrzymało się przed przejściem, uderzyło inne audi, za kierownicą którego siedział 26-latek. Również mieszkaniec gminy Lubycza Królewska – mówi  starszy sierżant Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

26-latkowi pobrano krew do badań

Gdy piesze schodziły już na chodnik usłyszały za plecami uderzenieLubelska Policja

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 26-latek mógł być nietrzeźwy. - W związku z tym, że odmówił poddania się badaniu alkomatem, pobrano od niego krew do badania – zaznacza policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Piesze mogą mówić o dużym szczęściu. Gdyby poruszały się nieco wolniej, mogłyby zostać potrącone. - W przypadku tego typu zdarzeń, siła uderzenia powoduje bezwładne przemieszczenie się pojazdu – podkreśla st. sierż. Pawłowska.

Do zdarzenia doszło w Tomaszowie Lubelskim

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja