Woda w kranach mogła być skażona. W mieście stanęły beczkowozy. Są już wyniki badań

TVN24 | Białystok

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Sanepid ostrzega mieszkańców Świdnikatvn24
wideo 2/5
tvn24Sanepid ostrzega mieszkańców Świdnika

W wyniku modernizacji sieci wodociągowej w Świdniku (województwo lubelskie) woda w miejskich kranach mogła zostać zanieczyszczona. Służby miejskie przestrzegały, by jej nie pić. Teraz jest już zdatna do picia, ale po przegotowaniu.

Woda z miejskiego wodociągu nadaje się jedynie do celów gospodarczych – informował Urząd Miasta w Świdniku. Nie należy jej pić aż do odwołania.

Jak przekazywali włodarze miasta, w trakcie prac przy modernizacji magistrali osad ze starych rur dostał się do zbiorników dostarczających wodę do kranów.

Ze starych rur zostały pobrane próbki, by dokładnie zbadać, co było w osadzie. Zbiorniki są także czyszczone.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Stanęły beczkowozy, znikała butelkowana woda

Urząd uruchomił także beczkowozy, które dostarczały wodę. Jak donosiły lokalne media, mieszkańcy postanowili zadbać o siebie i wykupywali wodę butelkowaną ze sklepów.

Wyniki pierwszych testów przydatności wody do spożycia są już znane. Można już jej używać.

- Zgodnie z procedurą trwają kompleksowe badania wody, na tym etapie po wynikach części z nich możemy zapewnić i już uspokoić zaniepokojonych mieszkańców, że woda jest zdatna do picia po przegotowaniu Woda nie jest i nie była skażona - zaznacza Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.

Świdnik leży w województwie lubelskim04.07 | W wyniku modernizacji sieci wodociągowej w Świdniku (województwo lubelskie) woda w miejskich kranach mogła zostać zanieczyszczona. Służby miejskie przestrzegają, by jej nie pić aż do odwołania.Google Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock