TVN24 | Białystok

Była o krok od przekazania oszustom pięćdziesięciu tysięcy złotych. "Uratował ją" rozładowany telefon

TVN24 | Białystok

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Mieszkanka Świdnika chciała przekazać oszustom pieniądze. Sądziła, że pomaga wnuczce
Mieszkanka Świdnika chciała przekazać oszustom pieniądze. Sądziła, że pomaga wnuczceGoogle Earth
wideo 2/4
mapka swidnik

- Pani wnuczka spowodowała wypadek. Potrzebne są pieniądze, aby nie trafiła do aresztu - telefon z taką informacją odebrała 93-letnia mieszkanka Świdnika (województwo lubelskie). Starsza kobieta wiozła już taksówką 50 tysięcy złotych, gdy rozładowała jej się komórka. To ją uratowało. 

- Ze naszych ustaleń wynika, że na numer stacjonarny telefonu mieszkanki Świdnika zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Informowała o wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który miała spowodować wnuczka starszej pani. Mówiła, że potrzebne są pieniądze do załatwienia sprawy – mówi starszy aspirant Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Oszustka zażądała dwustu tysięcy złotych. 93-latka przyznała, że w domu ma 50 tysięcy złotych. Usłyszała, że ma spakować pieniądze i wsiąść do zamówionej dla niej taksówki.

Starsza pani opowiedziała o wszystkim przypadkowej dziewczynie

- Pokrzywdzona wykonała polecenia i przyjechała taksówką do Chełma, pod wskazany przez rozmówczynię adres. Po drodze rozładował jej się telefon, a na miejscu umówiona osoba nie zgłosiła się po odbiór pieniędzy - opowiada st. asp. Domaradzka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wtedy starsza pani zaczepiła przypadkową dziewczynę i opowiedziała jej o zdarzeniu. Napotkana 17-latka skontaktowała się ze swojego telefonu z synem 93-latki. O wszystkim powiadomiła też policję.

Seniorka była gotowa przekazać oszustom pieniądze. Miała szczęście, że rozładował się jej telefon Shutterstock

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości