Czterolatek z pomostu wpadł do jeziora. Matka dziecka krzyknęła, a on skoczył ratować chłopca

TVN24 | Białystok

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Dajmy się uratowaćtvn24
wideo 2/7
tvn24Dajmy się uratować

Czterolatek chodził po pomoście nad jeziorem Wigry (woj. podlaskie) i nagle ześlizgnął się do wody. Na ratunek dziecku rzucił się policjant, który spędzał wolny czas na plaży.

Policjant z Suwałk odpoczywał z córką na plaży w Starym Folwarku nad jeziorem Wigry (woj. podlaskie). Było tam dużo osób, wśród nich rodzina z czteroletnim dzieckiem. Chłopiec najpierw bawił się z kuzynem, potem poszedł na pomost. Za dzieckiem ruszyła jego mama. Chwilę później na plaży rozległ się krzyk kobiety.

- Z relacji policjanta wynika, że instynktownie wskoczył do wody i wyciągnął z niej czterolatka. Cały i zdrowy chłopiec trafił pod opiekę wystraszonej mamy - poinformowała suwalska policja.

Dziecko uratował sierż. sztab. Janusz Uryn z suwalskiej policji. Dzięki jego szybkiej interwencji chłopcu nic się nie stało.

Sierż. sztab. Janusz Uryn z suwalskiej policji uratował 4-latkaKMP Suwałki

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tylko ryba nie utonie. Nie wyłączaj mózgu.

Wdzięczna mama chłopca, przesłała w poniedziałek do komendy oficjalne podziękowania.

"Znalazłam się obok dziecka w momencie, gdy stało przy drabince w pobliżu boi. Kazałam mu się odsunąć od krawędzi pomostu, ale synek ześlizgnął się do wody na głębokość większą niż jego wzrost. Chciałam za nim wskoczyć do wody, ale wyprzedził mnie siedzący obok na pomoście mężczyzna. Człowiek, który uratował to był pan Janusz. (...) Jego obecność stała się wspaniałym darem Opatrzności Bożej" - napisała mama dziecka.

Matka dziecka przesłała do komendy podziękowaniaKMP Suwałki

Wigry to jezioro rynnowe, które znajduje się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Jego powierzchnia to 21,7 km kw.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Bezpieczeństwo nad wodąTwitter -GIS
Google

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Nona1237/ Wikipedia CC BY-SA 3.0 pl