TVN24 | Białystok

Niebezpieczne manewry kierowcy tira

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
TVN24 Białystok
Niebezpieczne wyprzedzanie
Niebezpieczne wyprzedzaniePodlaska policja
wideo 2/9
Podlaska policjaNiebezpieczne wyprzedzanie

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli kierowcę tira, który jadąc krajową "ósemką" niebezpiecznie wyprzedzał kilka pojazdów. Został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto powędrowało 20 punktów karnych.

Kierowca mercedesa, przejeżdżając przez Skindzierz, na trasie między Białymstokiem a Augustowem, zdecydował się na niebezpieczny manewr, lekceważąc obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wyprzedzał kilka pojazdów na "podwójnej ciągłej", na skrzyżowaniu oraz na przejściu dla pieszych.

61-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych, a jego konto wzbogaciło się o dwadzieścia punktów karnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Dlatego policjanci szczególnie uważnie przyglądają się kierowcom, którzy wyprzedzają w nieprawidłowy sposób i powodują zagrożenie na drodze.

Google Maps

Autor:tm/gp

Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja

Pozostałe wiadomości