TVN24 | Białystok

90-latka leżała w wyziębionym i zadymionym pomieszczeniu

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Policja weszła do jednego z domów na terenie gminy Rutka-Tartak
Policja weszła do jednego z domów na terenie gminy Rutka-TartakGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthPolicja weszła do jednego z domów na terenie gminy Rutka-Tartak

Policjanci weszli do jednego z domów w gminie Rutka-Tartak (Podlaskie), gdzie w zimnym i zadymionym pomieszczeniu leżała 90-latka. Była wyziębiona, trafiła do szpitala.

W poniedziałek (10 stycznia) przed południem policjanci otrzymali telefon od zaniepokojonego mieszkańca gminy Rutka-Tartak, który poinformował, że odwiedził jedną z samotnie mieszkających kobiet i może być ona wyziębiona.

Na miejscu dzielnicowi zastali 90-latkę, która przebywała w zadymionym pomieszczeniu (dym pochodził z pieca – przyp. red.).

Policję wezwał mężczyzna, który odwiedził seniorkęKMP Suwałki

Utrudniony kontakt

- Choć leżała w łóżku pod stosem kołder, skarżyła się, że jest jej zimno. Był z nią utrudniony kontakt – mówi komisarz Eliza Sawko z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Policjanci przenieśli kobietę do innego pomieszczenia, okryli ciepłymi kołdrami i poprosili dyżurnego, by wezwał karetkę pogotowia.

Jej życie mogło być zagrożone

- Po przybyciu służby medycznej okazało się, że 90-latka jest wyziębiona i musi trafić do szpitala. Gdyby nie czujność obywatela i szybkie działanie mundurowych, życie 90-latki mogło być zagrożone – zaznacza komisarz Sawko.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Służby na pewno pomogą i żaden telefon nie zostanie bez reakcji. To niewiele kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Przypominamy również, że możemy powiadomić Policję o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem, także poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę i zaznaczyć miejsce na mapie. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego, jeśli konieczne będzie udzielenie natychmiastowej pomocy.

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Suwałki

Pozostałe wiadomości