Kradł akumulatory z przydrożnych urządzeń elektrycznych. Zbudował z nich instalację zasilającą domek letniskowy

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Powiat kraśnicki. Policja zatrzymała 38-latka, który kradł akumulatory z przydrożnych urządzeń elektrycznych. Zbudował z nich instalację zasilającą domek letniskowy
Powiat kraśnicki. Policja zatrzymała 38-latka, który kradł akumulatory z przydrożnych urządzeń elektrycznych. Zbudował z nich instalację zasilającą domek letniskowyLubelska Policja
wideo 2/5
krasnik

Do dziesięciu lat więzienia grozi 38-latkowi podejrzanemu o to, że na terenie powiatu kraśnickiego (województwo lubelskie) kradł akumulatory będące częścią przydrożnych urządzeń elektrycznych. Akumulatory posłużyły do stworzenia przydomowej instalacji zasilającej domek letniskowy. Mężczyzna przyznał się do części kradzieży, jak dotąd omawia jednak składania wyjaśnień.

Do kradzieży dochodziło na terenie powiatu kraśnickiego (województwo lubelskie). Proceder trwał od ponad roku. Nieznany sprawca zabierał akumulatory żelowe znajdujące się w skrzynkach przytwierdzonych do przydrożnych urządzeń elektrycznych, niszcząc ich zabezpieczenia.

- Śledczy z Annopola wraz z kraśnickimi kryminalnymi ustalili, że za licznymi kradzieżami stoi 38-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego w województwie świętokrzyskim – mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Policjanci znaleźli skradzione rzeczy przy domku letniskowym Lubelska Policja

Czytaj też: Jechał z kolegą kosiarką do trawy. Przesiadł się, gdy zobaczył cudzy traktor

Akumulatory, panele fotowoltaiczne i mała turbina wiatrowa

Mundurowi najpierw przeszukali dom i samochód podejrzanego. Gdy niczego nie znaleźli i powiedzieli, że jadą teraz do jego domku letniskowego, 38-latek miał być - według ich relacji - bardzo zdziwiony.

- Nie spodziewał się, że wiemy o jego domku letniskowym – zaznacza policjant.

Mężczyzna stworzył przydomową instalację zasilającą jego domek letniskowyLubelska Policja

Na miejscu znaleziono akumulatory. Znajdowały się w niewielkim, zbitym z desek pomieszczeniu w pobliżu domku, stanowiącym swego rodzaju magazyn.

W skład instalacji wchodziła też mała turbina wiatrowaLubelska Policja

Okazało się, że akumulatory posłużyły mężczyźnie do stworzenia przydomowej instalacji zasilającej domek. W jej skład wchodziły też panele fotowoltaiczne oraz mała turbina wiatrowa.

Przyznał się do kradzieży tylko niektórych akumulatorów

- Pomysłowość mężczyzny nie zyskała jednak aprobaty śledczych, którzy postawili mu pięć zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. 38-latek przyznał się do kradzieży tylko niektórych akumulatorów i odmówił składania wyjaśnień – zaznacza mł. asp. Cieliczko.

Sprawa trafi do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi do dziesięć lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży dochodziło na terenie powiatu kraśnickiego
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości