TVN24 | Białystok

W zamrażarce trzymał skórę rysia. Zwierzę pochodziło z populacji żyjącej w Puszczy Knyszyńskiej

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Skóra rysia leżała w worku w zamrażarce
Skóra rysia leżała w worku w zamrażarceKMP Białystok
wideo 2/11
KMP BiałystokSkóra rysia leżała w foliowej torbie

W jednym z domów na terenie powiatu białostockiego policjanci znaleźli nielegalne trofeum łowieckie. Biegły potwierdził, że to skóra rysia euroazjatyckiego z Puszczy Knyszyńskiej. Trofeum leżało w zawiniętym worku w zamrażarce. 

- Ryś jest w Polsce objęty ścisłą ochroną. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie w środę, 24 marca, zarzutu 47-letniemu właścicielowi posesji – mówi aspirant Katarzyna Zarzecka z KMP Białystok.

A zaczęło od policyjnych ustaleń, że w jednym z domów w powiecie białostockim mogą znajdować się nielegalne trofea zwierząt. Pod koniec stycznia mundurowi weszli na posesję 47-letniego mężczyzny. W jego zamrażarce znaleźli skórę. Zawinięta była w foliowy worek.

Zarzut bezprawnego posiadania trofeum

Policjanci od początku podejrzewali, że to skóra rysia. Teraz potwierdził to biegły z zakresu ochrony przyrody i gatunków zwierząt. Według niego skóra należy do rysia euroazjatyckiego, z populacji bytującej w Puszczy Knyszyńskiej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Mężczyzna jest podejrzany o bezprawne posiadanie i przetrzymywanie trofeum. Zgodnie z ustawą Prawo łowieckie za to przestępstwo grozi do roku pozbawienia wolności – zaznacza asp. Zarzecka.

Policjanci od początku podejrzewali, że była to skóra rysiaKMP Białystok

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Białystok

Pozostałe wiadomości