TVN24 | Białystok

10 osób nielegalnie przekroczyło granicę. Pogranicznicy zatrzymali je w lesie

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Cudzoziemców zatrzymano na terenie powiatu augustowskiegoGoogle Earth
wideo 2/7
Google EarthCudzoziemców zatrzymano na terenie powiatu augustowskiego

Strażnicy graniczni zatrzymali sześciu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz czterech obywateli Tadżykistanu. Przekroczyli polsko-białoruską zieloną granicę.

Decyzją sądu do strzeżonych Ośrodków dla Cudzoziemców w Kętrzynie i w Białymstoku trafiło 10 obcokrajowców - czterech mężczyzn, dwie kobiety i cztery osoby nieletnie. Zostali w czwartek (22 kwietnia) zatrzymani w lesie na terenie powiatu augustowskiego (woj. podlaskie) przez patrol z Placówki Straży Granicznej z Płaskiej, po tym jak pieszo przekroczyli polsko-białoruską granicę. Szóstka z nich jest obywatelami Rosji narodowości czeczeńskiej oraz czwórka – obywatelami Tadżykistanu.

- Na miejscu zatrzymano również dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego procederu, którzy czekali na migrantów – mówi mjr SG Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Organizatorom nielegalnego procederu grozi do ośmiu lat więzienia

Nielegalni migranci przekroczyli polsko-białoruską zieloną granicęPodlaski Oddział Straży Granicznej

Wszyscy są obywatelami Gruzji. Dwóm pierwszym, za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, grozi do ośmiu lat pozbawianie wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Trzeci, po usłyszeniu zarzutów pomocnictwa, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata – podkreśla mjr Zdanowicz.

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Podlaski Oddział Straży Granicznej