"Wskoczył do wody i nie wypłynął". 38-latek utonął w zalewie Bachmaty

TVN24 | Białystok

Autor:
kk/kg
Źródło:
TVN24
Mężczyzna utonął w zalewie BachmatyTVN24
wideo 2/5
TVN24Mężczyzna utonął w zalewie Bachmaty

Służby interweniowały w sobotnie popołudnie na niestrzeżonym kąpielisku przy zalewie Bachmaty w Dubiczach Cerkiewnych na Podlasiu. Pod wodą znalazł się 38-letni mężczyzna, którego mimo reanimacji nie udało się uratować.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Straż pożarną zaalarmowały osoby przebywające nad zalewem Bachmaty. - Po godzinie 14 wpłynęło zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego o mężczyźnie, który wskoczył do wody i z tej wody nie wypłynął. Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce najbliższą jednostkę ochotniczej straży pożarnej w Dubiczach Cerkiewnych oraz z Hajnówki samochód z łodzią płaskodenną. - poinformował mł. Bryg. Piotr Sienkiewicz, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hajnówce.

Mężczyzna utonął w zalewie BachmatyTVN24

Jak dodał, po przybyciu strażaków na miejsce, mężczyzna nie był widoczny na powierzchni wody. - W tej sytuacji dyżurny zadecydował o zadysponowaniu najbliższej grupy wodno-nurkowej, która znajduje się w miejscowości Siemiatycze. Po jej przybyciu nurek zszedł pod wodę i udało mu się odnaleźć mężczyznę i przekazać go na brzeg - relacjonował Sienkiewicz.

Na miejscu czekał już zespół ratowników medycznych, którzy podjęli akcję reanimacyjną. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  - Niestety o godzinie 15.49 lekarz stwierdził zgon mężczyzny - dodał strażak.

Mężczyzna utonął w zalewie BachmatyTVN24

Kąpielisko nad zalewem Bachmaty nie jest strzeżone przez ratowników wodnych. Nad brzegiem umieszczono tablice informujące o jego zamknięciu oraz zakazie kąpieli.

Mężczyzna utonął w zalewie BachmatyTVN24

Autor:kk/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24