TVN24 | Białystok

Na podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniu. Tak wyprzedzał ciężarówki. Tuż przed radiowozem

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Tir wjechał na pas do lewoskrętu przeznaczonego dla pojazdów jadących z naprzeciwkaPodlaska Policja
wideo 2/8
Podlaska policja

Kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała niebezpieczne manewry kierowcy tira. Nie dość, że przekroczył podwójną ciągłą i wyprzedzał na skrzyżowaniu, to jeszcze wjechał na pas do lewoskrętu przeznaczonego dla aut jadących z naprzeciwka.

- Kierowca zdecydował się na manewr pomimo obowiązującego zakazu wyprzedzania. Jednak nie było to jedyne jego przewinienie – mówi podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Tir przekroczył podwójną ciągłąPodlaska policja

Kamera radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała w czwartek (4 marca) tira wyprzedzającego ciąg innych ciężarówek. Kierowcą okazał się 53-letni obywatel Litwy. Wyprzedzać zaczął na podwójnej ciągłej, łamiąc zakaz, a skończył na skrzyżowaniu, wjeżdżając przy tym na pas do lewoskrętu przeznaczony dla pojazdów jadących z naprzeciwka.

Tysiąc złotych mandatu

- Do zdarzenia doszło na krajowej "ósemce" w miejscowości Podcisówek w powiecie augustowskim. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych – informuje rzecznik.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Przestrzega, że nieprawidłowe wyprzedzanie to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. - Dlatego kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i przypominamy, że rozsądek i ostrożność powinny iść w parze – zaznacza podkomisarz Krupa.

Policja zatrzymała kierowcę w miejscowości Podcisówek

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja