"Wziął wiatrówkę, pociągnął za spust i postrzelił rówieśniczkę". Ranna ośmiolatka

TVN24 | Białystok

Autor:
tam
Źródło:
TVN24 Białystok
Dziecko zostało postrzelone w trakcie zabawyTVN24
wideo 2/3
TVN24Dziecko zostało postrzelone w trakcie zabawy

Podlaska policja wyjaśnia, jak doszło do wypadku, w którym ranna została ośmioletnia dziewczynka. Dziecko zostało postrzelone przez swojego rówieśnika. Życiu ośmiolatki nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na terenie gminy Nowogród (województwo podlaskie). - Podczas zabawy dzieci weszły do budynku gospodarczego. Tam znalazły broń. Ośmiolatek wziął nabitą wiatrówkę, broń pneumatyczną, pociągnął za spust i postrzelił swoją rówieśniczkę - relacjonuje Marcin Gawryluk z biura prasowego podlaskiej policji.

Sprawdzają, jak doszło do wypadku

Dziewczynka nie wymagała hospitalizacji. Rana postrzałowa została opatrzona przez medyków. A życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. To, co się stało, badają teraz policjanci. I jak podkreślają, ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek. - Sprawa jest wyjaśniana pod kątem sprowadzenia bezpośredniego narażenia utraty zdrowia lub życia. Ustalamy między innymi to, do kogo należała broń, czy doszło do przestępstwa i komu ewentualnie przedstawić zarzuty - przyznaje Gawryluk.

Do wypadku doszło na terenie gminy NowogródGoogle Maps

Autor:tam

Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google