TVN24 | Białystok

Wjechał autem na remontowane torowisko. "Maszynista w porę wyhamował"

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Volkswagen utknął między toramimł. kpt. Piotr Lipiec / KM PSP Lublin
wideo 2/10
mł. kpt. Piotr Lipiec / KM PSP Lublin Volkswagen utknął między torami

75-letni mężczyzna wjechał na remontowany przejazd kolejowy. Koła jego auta utknęły między torami. Na szczęście nie doszło do zderzenia z lokomotywą, która podążała w kierunku przejazdu.  

- Nasze działania polegały przede wszystkim na udzieleniu pomocy medycznej. Choć mężczyźnie nic poważnego się nie stało, to był bardzo zdenerwowany. Ustabilizowaliśmy mu kręgosłup, zapewniliśmy komfort cieplny i wspieraliśmy go psychicznie do czasu aż przyjechała karetka i zabrała go do szpitala – mówi st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Auto jechało z Lublina w kierunku miejscowości Wojciechówmł. kpt. Piotr Lipiec / KM PSP Lublin 

Chodzi o 75-letniego mężczyznę, który w sobotę (13 marca) ok. godz. 11 wjechał w miejscowości Motycz (Lubelskie) na remontowany przejazd kolejowy. Podróżował z Lublina w kierunku miejscowości Wojciechów.  

Być może mężczyzna nie zauważył oznaczeń

- Koła jego volkswagena golfa utknęły między torami. Jedno wyraźnie się wykrzywiło. Przez taki przejazd być może przejechałaby jakaś terenówka, ale na pewno nie auto osobowe – zaznacza strażak.

Strażacy ustabilizowali mężczyźnie kręgosłup i wspierali go psychiczniemł. kpt. Piotr Lipiec / KM PSP Lublin 

W sobotę na miejscu były dwa zastępy z JRG w Bełżycach oraz jednostki OSP z Pawlina oraz Kozubszczyzny. - Trudno powiedzieć, jak doszło do tego, że mężczyzna wjechał na tory. Może nie zauważył oznaczeń – zastanawia się st. kpt. Szacoń.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Lokomotywa nie jechała zbyt szybko

Na szczęście nie doszło do zderzenia z lokomotywą, która podążała w kierunku przejazdu. – Była to lokomotywa, która uczestniczyła w remontowaniu przejazdu. Nie jechała więc zbyt szybko. Maszynista w porę wyhamował – mówi młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mundurowi badają okoliczności tego zdarzenia.

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: mł. kpt. Piotr Lipiec / KM PSP Lublin