Zamki automatycznie się zablokowały. W aucie zostały kluczyki i sześciomiesięczny chłopiec

TVN24 | Białystok

Autor:
gp
Źródło:
TVN24/Podlaska policja
Dziecko w nagrzanym aucie? Eksperci radzą: od razu wybić szybęFakty TVN
wideo 2/5
Fakty TVNDziecko w nagrzanym aucie? Eksperci radzą: od razu wybić szybę

Przypadkowo spowodowała, że wszystkie zamki w samochodzie się zamknęły. W aucie został jej sześciomiesięczny synek i kluczyki. Maluchowi groziło niebezpieczeństwo, bo tego dnia było gorąco i samochód szybko się nagrzewał.

Dyżurny policji w Mońkach otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przed jedną z aptek w mieście kobieta zatrzasnęła w samochodzie kluczyki. W środku było sześciomiesięczne dziecko.

Matka tłumaczyła, że położyła klucze od auta na przednim fotelu i poszła włożyć dziecko do fotelika. W momencie, kiedy zamknęła tylne drzwi forda, wszystkie zamki w samochodzie automatycznie się zablokowały. Widząc powagę sytuacji zadzwoniła pod numer alarmowy.

 Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne oraz realne zagrożenie zdrowia i życia sześciomiesięcznego chłopca, policjanci wybili boczną szybę w samochodzie i bezpiecznie je wydostali. Dziecko trafiło pod opiekę mamy i załogi karetki pogotowia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wystarczy kilkanaście minut...

Do podobnych zdarzeń w ostatnich dniach doszło między innymi w Siematyczach (woj. podlaskie) i w Strzyżowie (woj. podkarpackie).

Pamiętajmy! Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Google

Autor:gp

Źródło: TVN24/Podlaska policja

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja